Chalupa U Hovorků

Chalupa U Hovorků.

O chalupě

Chalupa se nalézá přímo v centru vesnice , přesto na klidném místě, neb je obklopena zahradami.
Stručné informace najdete zde.
Přesná poloha GPS je 49° 9' 3" SZŠ a 14° 43' 30" ZZD, pokud jste příznivci satelitních navigačních systémů. Jedná se o klasické hospodářské stavení s dvorem, stodolou a zahradou o rozloze přes 300 m2. Chalupa pochází z 19. století, ovšem v uplynulých několika letech prošla kompletní rekonstrukcí s cílem umožnit našim hostům příjemný pobyt a přitom zachovat její klasický vesnický ráz. V roce 2003 vybudované podkroví je provedeno ve dřevě a slouží hostům. Jeden pokoj je rovněž v přízemí.

Chalupa je obzvláště vhodná pro pobyt větších rodin či skupin. Pokoje jsou dvou, tří a čtyř-lůžkové. Pokud by Vám nestačila koupelna v podkroví, je možné využít i koupelny v přízemí a taktéž WC, které je hned u vchodu do chalupy. Společná kuchyň umožňuje přípravu vlastní stravy a je plně vybavena nádobím. K dispozici je elektrický sporák, mikrovlnná či horkovzdušná trouba, rychlovarná konvice, kávovar, toustovač, topinkovač, lednička, mycí linka, bojler atd. Pivo ovšem nejlépe chutná ze sedmého (popravdě třetího) schodu malého lochu, kde je ovšem třeba dávat si pozor na hlavu. V případě potřeby je možné si přitopit elektrickým přímotopem. Hostům jsou k dispozici rovněž dvě společenské místnosti/jídelny.

Na dvoře je možné parkovat v bezpečí auta. Nechybí ani v roce 2005 vybudovaná kolárna se speciálními úchyty na kola, které zajistí jejich bezpečné uložení. Na zahradě je malé ohniště a také zde můžete využívat náš gril. Od roku 2013 je na zahradě pro nejmenší přichystáno dětské hřiště .

V sesterském penzionu U hájovny je půjčovna sportovních a rekreačních potřeb za zvýhodněné ceny pro hosty chalupy U Hovorků (kvalitní treková a horská kola, dětská kola, vozík za kolo pro děti, dětská sedačka na kolo, nafukovací čluny, kruhy, vesty, rukávky, nafukovací bazén, inline brusle, trampolína, mapy, GPS navigace a další vybavení).

Penzion Možnost stanování Cykloturistika Turistika Agroturistika Kulturně-historické památky Koupaliště venkovní - pískovny Vodní sporty Možnost rybolovu Půjčovna kol Půjčovna sportovních potřeb Stolní tenis Hřiště pro míčové hry Večeře Parkování Praní prádla Přístup na internet Chladnička Zahrada Ohniště Dětské hřiště Informace Vhodné pro rodiny Kuchyňka Společenská místnost Zákaz kouření v objektu Recepce Nonstop

Interiér chalupy

Zde se můžete pokochat několika skromnými náhledy do útrob chalupy.

Další fotografie naleznete v naší externí fotogalerii.


Exteriér chalupy

Aneb jak to vypadá u nás na dvoře, na zahradě či v lochu.


Kapacita a cena

Celková kapacita chalupy je 12 lůžek (dvou, 2x tří a čtyřlůžkový pokoj) s možností dalších 3 přistýlek a variantou dále expandovat do stanů na zahradu, což má také své příznivce. Pan domácí Vám ochotně pomůže se vzniklými problémy a případně může poskytnout cenné rady a doporučení.

Obvykle je hostům k dispozici jejich pokoj a společné prostory. V případě zájmu, je možné při rezervaci sjednat a zajistit úplné soukromí (v areálu nebude pobývat nikdo jiný).

Na chalupu je možné s sebou brát psy, kočky a jiná domácí zvířata. Při objednávání pobytu je nutno předem domluvit s pronajímatelem.

Pro období letních prázdnin jsou možné dopředné rezervace pouze týdenních pobytů s nástupem a ukončením v sobotu. Pokud bude o letních prázdninách volný pokoj ještě týden před požadovaným nástupem, bude v tomto případě možné provést rezervaci i na kratší pobyt. Přednostně rezervujeme prázdninový pronájem celého objektu. Od cca dubna je možné objednávat na prázdniny i jednotlivé pokoje.

Náklady pronájmu si můžete spočítat dle ceníku. Garantujeme aktuálnost tohoto ceníku k dnešnímu dni. Pro klienta platí cena platná v den provedení rezervace. Provozovatel má právo nabídkovou cenu během roku měnit. To však nemá dopad na již uskutečněné objednávky. Tyto ceny jsou platné při objednání na těchto stránkách (www.vlkov.eu). Pro dlouhodobější pronájem je možné domluvit speciální ceny. V době mimo hlavní turistickou sezónu (v květnu, v červnu a v září na mimovíkendové pobyty a od 1. října do 30. dubna na veškeré pobyty) můžete ještě před závazným objednáním požádat o slevu z ceny pokoje ve výši 17% za každé neobsazené lůžko. Na slevu není automatický nárok a záleží na posouzení konkrétní situace provozovatelem.

CENÍK pronájmu

sezóna
1. pásmo
1. 5. – cca 30. 6.
od cca 1. 9. – 30. 9.
sezóna
2. pásmo
letní školní
prázdniny
mimo
sezónu
do 30. 4.
od 1. 10.
pronájem celé chalupy/den** 3080 Kč 4090 Kč 2600 Kč
pronájem celé chalupy/měsíc** 51275 Kč 57250 Kč 41275 Kč
pronájem jednotlivých pokojů - 2lůžkový za noc 540 Kč 680 Kč 450 Kč
pronájem jednotlivých pokojů - 3lůžkový za noc 720 Kč 960 Kč 600 Kč
pronájem jednotlivých pokojů - 4lůžkový za noc 900 Kč 1240 Kč 750 Kč
osoba na přistýlce za noc 200 Kč 250 Kč 150 Kč
osoba/noc ve stanu, v autě při obsazené chalupě  100 Kč 100 Kč 100 Kč
domácí zvíře venku/v boudě za noc  100 Kč 100 Kč 100 Kč
domácí zvíře uvnitř v chalupě za noc  200 Kč 200 Kč 200 Kč
příplatek za osobu při pronájmu pod 3 noci 100 Kč 100 Kč 100 Kč
elektřina přes 2 kWh za osobu a noc           5 Kč     5 Kč     5 Kč
parkování 2. a dalšího auta/pokoj na dvoře za noc *  100 Kč 100 Kč 100 Kč
internet (WiFi) zdarma zdarma zdarma
děti do 3 roků bez nároku na lůžko zdarma zdarmazdarma
parkování 1. auta/pokoj na dvoře zdarma zdarma zdarma
elektřina do 2 kWh za osobu a noc zdarma zdarma zdarma
uschování kol v kolárně zdarma zdarma zdarma
zapůjčení turistických map zdarma zdarma zdarma
Hosté mohou využívat širokou nabídku půjčovny sportovních potřeb, která je součástí penzionu U hájovny, za zvýhodněné ceny (sleva 20%).
* Auto je možno odstavit také na obecním parkovišti vzdáleném 450 m od chalupy.
Parkování auta před chalupou není možné.
Podmínky a ceník.
** Cena za chalupu (objekt) platí pro maximálně 13 osob a zahrnuje v sobě 4 pokoje a společné prostory. Další osoby jsou za příplatek dle domluvy. Pobyt je možný i pro více než 15 osob formou stanování na zahradě. V ceně není zahrnut závěrečný úklid, který provádí hosté před předáním chalupy zpět. Případně zajistíme za příplatek. Při pronájmu kratším jak 3 noci se platí ještě jednorázový příplatek 100 Kč za osobu.

Tabulka vzdáleností

vlaková zastávka 400 m
ubytování penzion U hájovny     750 m
hospoda     450 m
knihovna     10 m
kostel v Hamru 3 500 m
les   250 m
lom (možnost koupání)   500 m
nudistická pláž 1 800 m
Písečný přesyp (přírodní památka) 1 400 m
pískovna (výborné koupání) 1 100 m
rybník   400 m
řeka Lužnice   850 m
Veselí nad Lužnicí (město) 4 900 m
Třeboň (město) 19 000 m
Červená Lhota (zámek) 18 000 m


Ohlasy návštěvníků

Názory a komentáře návštěvníků chalupy U Hovorků najdete v návštěvní knize.

[nahoru]

Validní HTMLPočítadlo - NAVRCHOLU.czCopyright © 2007 – 2019 NTsoft & JHŠ Tábor, poslední aktualizace dne 9. 10. 2019.

Navštivte nás na Facebooku.