!<-- start sdeleni -->
×

Novinka pro naše klienty - víno z Moravy

Nelenili jsme a dojeli na Moravu přímo do sklípku U Matoušků pro víno. Přípitek zdarma pro každého, kdo si řekne a pokud budete chtít pokračovat, tak je možno...

×

Aktuální volné termíny léto 2019

Víkend od 21.6. pokoj Naděje U hájovny a chata Lochneska. Poslední červnový týden také různé možnosti. Rovněž o prázdninách je v každém týdnu (pobyty so-so) něco k dispozici. 29.6.-6.7. se nám dokonce uvolnila celá chalupa - šance pro skupiny. Týden od 11.8. volná celá chalupa. Týden předem lze objednávat i pobyty kratší jak 7 nocí.(stav k 22.6.)

Okolo rybníků

V okolí Vlkova nad Lužnicí začíná rozsáhlá Třeboňská pánev, která je charakteristická důmyslně propojeným systémem na sebe navazujících chovných rybníků z 15. - 16. století tj. z dob Pánů z Růže - Rožmberků.

Tímto souborem fotek s doprovodnými komentáři Vás chceme pozvat na okružní výlet na kole z Vlkova až na Rožmberk a přes řadu dalších rybníků zase zpět do Vlkova. Chybět nebude ani občerstvení v několika hospůdkách při cestě. Trasa vede po téměř dokonalé rovině a její délka nepřekročí 50 km a je proto vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Během dne sice nepotkáte mnoho aut, zato však budete moci několikrát spatřit tři i více rybníků najednou z jednoho místa. Pokud budete během výletu pozorně počítat a hlavně si bedlivě všímat okolí (některé rybníčky jsou důmyslně skryté) měli byste na konci dne dojít k počtu 36 rybníků.

Náš výlet se uskutečnil na podzim roku 2005, ale podniknout se dá po celý rok - v každém ročním období má své kouzlo. Přejeme šťastnou cestu!

[nahoru]

Validní HTMLPočítadlo - NAVRCHOLU.czCopyright © 2007 – 2019 NTsoft & JHŠ Tábor, poslední aktualizace dne 2. 3. 2018.

Navštivte nás na Facebooku.