Drbárna

aneb Co se říká u nás na vsi, co nového na našich stránkách, co jste nám napsali a co nového pro Vás chystáme. Zkrátka vše co má kdo k naší chalupě na srdci. Zejména pak pan domácí a hlavní architekt.

Od počátku roku 2013 je Drbárna přesunuta na Facebook DovolenaVlkov. Původní staré příspěvky zde zůstávají zveřejněny. Budeme velmi rádi, když nám napíšete na Facebooku, pokud ho nemáte, můžete i nadále použít náš formulář -Napište nám!

10. 2. 2013 - webmaster

Vlkov je na Facebooku aneb poslední příspěvek zveřejněný v Drbárně

Pokrok se nedá zastavit a protože se domníváme, že většina našich hostů a příznivců má Facebook, po dlouhém váhání jsme se rozhodli na něj také proniknout a vylepšit tak naši vzájemnou komunikaci. Naše adresa na Facebooku je DovolenaVlkov (chcete-li www.facebook.com/DovolenaVlkov). Jelikož nemá smysl stejné informace publikovat na webu Vlkova i Facebooku, přestáváme tímto okamžikem aktualizovat naši Drbárnu. Formulář na zasílání Vašich příspěvků je i nadále funkční a s minimálním zpožděním budeme publikovat na Facebooku.

Důležité upozornění pro ty z Vás, kteří nemáte účet na Facebooku. Veškeré naše příspěvky na Facebooku uvidíte, i když nemáte zřízený účet, protože informace jsou veřejné. Pouze nebudete moci na jednotlivé příspěvky reagovat přímo, nicméně budete moci přes náš formulář.

No a co od této novinky očekáváme? Každopádně více příspěvku a publikovaných s menším zpožděním. Dále lepší vzájemnou komunikaci, budeme s příznivci konzultovat jednotlivé plánované aktivity a úpravy. Publikování informací o volných termínech a hlavně budeme nabízet zvýhodněné akce, Last minute za výhodné ceny a další věci i dle podnětů ostatních účastníků. Doufáme také, že návštěvníci nám na oplátku budou posílat své nejlepší fotky týkající se Vlkova a své názory a pocity.

Drbárna se přesouvá na Facebooku
20. 1. 2013 - webmaster

Nové fotogalerie na serveru rajce

Připravujeme rozšíření fotogalerií na našich stránkách. Protože ale máme spoustu fotek, které se na naše stránky již nevejdou, zřídili jsme pro zájemce externí fotogalerie na serveru rajce.net. Adresa je www.dovolenavlkov.rajce.net. Zatím jsou zde umístěné fotky penzionu U hájovny, ale budeme časem přidávat i fotky okolí a z nejrůznějších akcí.

Fotogalerie na rajče.net

10. 1. 2013 - webmaster

Nové rolety v pokoji Horusický

V loňském roce jsme požádali návštěvníky, aby nám sdělili, co ještě by se mohlo v penzioně U hájovny vylepšit. Sešla se celá řada nápadu dobrých i několik poněkud zvláštních. Vybrali jsme některé, které se nám zamlouvají a postupně se je budeme snažit uskutečňovat. Musíme brát v potaz jejich náročnost i finanční možnosti. Mezi jedním z nejčastějších byla potřeba rolet do pokoje Horusický, kam v létě navečer ze západního směru doslova pražilo sluníčko. Rolety jsou již připevněné a doufáme, že to pomůže. Také jsme lépe připevnili stojany na kola v kolárně, což byla také připomínka od hostů z řad cyklistů. Pracujeme také na závěsech do pokoje Víra směrem do dvora.

Pokoj Horusický s novými roletami Pokoj Horusický západní stěna
14. 12. 2012 - webmaster

Aktualizace stránek pro sezónu 2013

Protože již řada klientů netrpělivě čeká na rezervaci pobytu na příští rok, publikujeme konečně aktualizované texty pro sezónu 2013. Nedochází k žádným zásadním změnám v oblasti ubytování. V chalupě U Hovorků jsme zjednodušili a snížili počet cenových pásem, aktualizovali a přidali jsme prolinky na okolní weby, lépe popsali postup rezervace, zveřejnili aktualizovaný smluvní podmínky (opět jen kosmetické úpravy). Na četné prosby klientů jsme např. posunuli čas odjezdu z penzionu U hájovny o hodinu déle. V penzioně U hájovny byla zrušena skupinová sleva. Za zmínku stojí také předělání původně dvoulůžkového podkrovního pokoje Láska v penzioně U hájovny na třílůžkový, aby lépe reflektoval požadavky klientů.

Bohužel se nám do Vánoc již nepodaří rozšířit fotogalerie a zveřejnit aktualizovanou návštěvní knihu, ale počátkem roku na to jistě také dojde.

10. 10. 2012 - webmaster

Oprava kapličky

V letošním roce obec Vlkov realizovala opravu kapličky Nejsvětější Trojice a svatého Jana Nepomuckého z roku 1856. Že se dílo místní firmě pana Petra Píhy povedlo, jistě vidíte na fotografii.

kaplička Nejsvětější Trojice a svatého Jana Nepomuckého ve Vlkově
1. 10. 2012 - webmaster

Konec sezóny?

S koncem prázdnin se ve Vlkově přestala točit zmrzlina a od října je také zavřená hospoda Vlčí bouda a letos i historicky poprvé místní obchod. Ovšem jak jistě víte, náš penzion U hájovny je v provozu celoročně a tak budeme rádi, když se s vámi uvidime i mimo hlavní turistickou sezónu. Ten nádherný klid a ticho za to určitě stojí a navíc si můžete zatopit v peci a krásně se na ní vyhřívat. Je to lepší jak sauna.


19. 09. 2012 07:06 - Zdeněk Vančura (Praha)

Přišlo nám...

Hledal jsem chaloupku pro 6 tatínků a 9 dětí APALUCHA 2012. Musím říct, že ubytování na Hájence bylo úžasné, prostor pro děti nádherný, ubytování též, a mnoho věcí na půjčení (hry, kola, gril). V okolí je mnoho cyklotras, které jsme využili. Určitě se sem vrátíme zas za rok.

16. 9. 2012 - webmaster

Ztráty a nálezy 2012

Pokud patříte mezi letošní návštěvníky, měli by jste si pozorně prohlédnout tuto fotku, protože je možné, že něco s toho jste si u nás zapomněli. Pak stačí napsat e-mail a domluvit se na způsobu předání.

Nálezy sezóny 2012
12. 9. 2012 - webmaster

Pozvánka na Táborská setkání a výlovy rybníků

Tento víkend se v nedalekém Táboře koná 21. ročník mezinárodního historického festivalu Táborská setkání, který rozhodně stojí za návštěvu.

Dále pro zájemce o účast na podzimních výlovech uvádíme odkaz na rybářství Třeboň, kde slibují v polovině září zveřejnit termíny výlovů. Výlov Rožmberka je již publikován a bude to 12. - 14.10. 2012. Termíny tzv. nekomerčních výlovů menších rybníků nejsou snadno dohledatelné, ale pokusíme se je vypátrat a zveřejnit.

Pro zájemce můžeme zorganizovat i večerní grilování ryb přímo v penzioně, či na chalupě.

Podzimní výlovy 2012 rybníků na Třeboňsku

10. 9. 2012 - webmaster

Houbový bům

Jak jsme naznačovali již koncem srpna a někteří hosté netrpělivě doufali, houby začaly konečně růst. Naši hosté nosí každý den košíky plné hub, suší je na dětském hřišti ve vagónku i jinde. Nejčastějšími úlovky jsou kozáci, bedly, máselníci a babky. Nechybí ani hřiby pravé. Hostům prozradíme místa, kam na ně jít, protože zveřejňovat to na internetu, by nebylo taktické.

Aktuální ukázka houbového úlovku v okolí Vlkova

28. 8. 2012 - webmaster

Volné pokoje - prodloužený víkend

Upozorňujeme případné zájemce, že se nám nově uvolnily pokoje na poslední zářijový víkend, který je možné výhodně kombinovat se státním svátkem.


27. 08. 2012 22:36 - Iveta

Přišlo nám...

Dobrý večer, ještě jednou moc děkujeme - všichni jsme byli z pobytu u Vás naprosto nadšeni. Ubytování i všechno okolo bylo naprosto perfektní, připadám si jak po měsíčním pobytu v lázních. :-) Držím palce, aby se Vám dařilo a aby se Vám návštěvníci jen hrnuli. Pevně věřím tomu, že jsme se neviděli naposledy a že se k Vám určitě znovu vrátíme. Ještě jedno díky za perfektní servis - včetně objednávky perfektního počasí, které jsme určitě neodvezli, protože tady je taky pěkně hnusně. Hezký zbytek léta Iveta


26. 8. 2012 - webmaster

Ve Vlkově je konečně Vodafone!

Jak si jistě mnozí návštěvníci Vlkova všimli, pokrytí signálem jistého operátora je prachbídné i přes neustálé stížnosti. Aby jste se dovolali, musíte jít na kraj lesa, ke komínu a podobně.Proto můžeme s trochou nadsázky konstatovat, že alespoň v této jsme Vodafone v penzioně konečně měli:) Třeba po další intervenci časem dorazí i signál.

Vodafone konečně ve Vlkově:)

25. 08. 2012 22:22 - Věra M. (Praha)

Přišlo nám...

V první polovině srpna jsme strávili krásný týden dovolené v penzionu U hájovny. V chalupě U Hovorků už jsme bydleli dvakrát,tak jsme těšili do nového penzionu. Moc se nám tam líbilo, bydleli jsme v pohodlném, moderně vybaveném apartmánu v přízemí. Vyšlo nám jak krásné počasí, tak i milí spolubydlící. Možnost natočit si ve společenské místnosti pivo po celodenním výletu na kole byla příjemným bonusem. Celý nový penzion - kolárna, dětské hřiště, venkovní posezení na terase, kachlová pec v jídelně - prostě to nemá chybu. Už si plánujeme termín na příští rok!


10. 8. 2012 - webmaster

Nový bunkr

Děti se na naší zahradě rozhodly postavit bunkr. Je pěkně krytý a nedobytný ze všech stran. V září jej jistě ještě vylepší, tak aby byl použitelný i v zimě a odolal náporu sněhu.

Bunkr na zahradě

5. 8. 2012 - webmaster

Pohroma ve Vlkově

V sobotu 4.8.2012 mezi 17. a 18. hodinou si přímo do Vlkova a sousedního Valu zamířil střed (odborně oko) supercely. Začala prudkým deštěm přidaly se kroupy. Ze dvora se nám stalo koryto potoka. Naštěstí máme dvůr pěkně vyspádovaný a voda zase pěkně odtekla, aniž napáchala větší škody. Jen v rozích zůstaly až 10 cm vrstvy krup o velikosti hrachu, které roztávaly až do rána.
Hůře dopadl les mezi Vlkovem a Valem, kde se vyvrátily stromy. Stromy, které se nepodařilo větru vyvrátit, nemilosrdně urval 2 metry nad zemí. Poničené jsou střechy domů ve Valu a rovněž zničené obrovité stromy přímo na návsi. Očití svědkové nám vyprávěli, jak viděli na pískovně na vodní hladině vír, který doslova vyrvával vodu z vodní hladiny a unášel jí vzhůru. Podle diskuze s odborníkem z ČHMÚ je možné, že se jednalo přímo o tornádo, to budeme ještě konzultovat se specialisty na tornáda.

Radarový snímek supercely blížící se na Vlkov a Val Ulámané a vyvrácené smrky u Vlkovského rybníka Stromy se vyvracely i v čtyřčlenných skupinách na žlutou  cestu směrem na Klec

18. 7. 2012 - webmaster

Dokonale připravení hosté

Hosté k nám často jezdí velice dobře vybaveni, a pak jsou překvapeni, že spoustu věcí mají od nás k dispozici a nemuseli si je tedy vozit z domova. Skupinu, která by si ovšem na dovolenou u nás vyrobila vlastní trička, tu už jsme tu pěknou řádku let neměli. Moc děkujeme Richterům a spol. za tyto fotky.

Trika na dovču ve Vlkově Trika na dovču ve Vlkově
10. 7. 2012 - webmaster

Aktualizováno: Zmrzlina ve Vlkově

Jak jsme vás již informovali dříve, přímo naproti naší chalupě U Hovorků se prodává točená zmrzlina. Jako důkaz přinášíme fotografii spokojených zákazníků, abyste sami mohli posoudit, jaký je o tuto vlkovskou novinku zájem. Přidáváme i informaci, že každý den nabízí pan zmrzlinář jiný druh zmrzliny. Určitě ji zkuste!

Zmrzlina z Opočna ve Vlkově má mnoho spokojených zákazníků.

6. 7. 2012 - webmaster

Rybí hody

Často k nám do penzionu jezdí rybáři, a když se rybáři zadaří, pak může následovat večerní grilování a hostina na dvoře. Děkujeme za laskavý souhlas se zveřejněním fotografie.

Rybí hody

5. 7. 2012 - webmaster

Úroda borůvek letos opravdu vydařená

I když letos zmrzlíci pěkně řádili a kompletně zničili úrodu jahod široko daleko, borůvkám se letos opravdu daří, a tak jsou v lese téměř všude. Naši hosté si na jedno odpoledne vyrazili a bez hřebenu natrhali takovouto porcičku. Protože se nedalo vše sníst, zavařili si v naší kuchyni i kompoty domů, aby měli v zimě na co vzpomínat.

Borůvky z Vlkova Zavařené borůvkové kompoty

4. 7. 2012 - webmaster

Následky bouří na třeboňsku

Od začátku léta nás již postihlo několik prudkých bouřek. S následky v podobě popadaných stromů na cyklostezkách se můžete setkat opravdu nečekaně. Výhodou je, že zde alespoň pak neruší cyklisty auta. V popředí na fotce náhodný cyklista na svém novém kole - kamarád Danýs:)

Polámané stromy u Hamru směrem na Nitovice.

1. 7. 2012 - webmaster

Dokončení kolárny v penzionu U hájovny

Pro hosty penzionu U hájovny a jejich dopravní prostředky jsme právě dokončili montáž stojanů na kola v kolárně. Kola se dají zavěsit ke stropu, nebo je možné je zasunout do speciálních držáků. Celková kapacita je 20 kol, což bude stačit i té největší skupině. A to ještě není všechno, brzy sami uvidíte...

Kolárna penzionu U hájovny. Kolárna penzionu U hájovny.

20. 6. 2012 - webmaster

Soukočí

Dlouhá léta u nás na chalupě U Hovorků nebyla žádná kočička, před dvěma lety nás začala navštěvovat sousedova kočka Náčelník Černá Brada. Letos s sebou přivedla i svého potomka, kocourka Bílou Bradu (dole). Ten se po počáteční bázlivosti u nás zabydlel, ochočil se a je tu pořád. Umí se krásně plést pod nohy.

Černá a Bílá Brada na našem dvorku

18. 6. 2012 - webmaster

LAST MINUTE SLEVA DO KONCE ČERVNA

Last minute sleva pro pobyty do konce června - chalupa U Hovorků 20 %, penzion U hájovny 40 %. Sleva se počítá ze základních ceníkových cen a nelze ji kombinovat s jinými typy slev. Podmínkou pro poskytnutí slevy je uvedení textu do poznámky v objednávce: Last minute sleva 20 % resp. 40 %.


15. 6. 2012 - webmaster

Bouda pro psa

V penzioně U hájovny je dovolen pobyt čtyřnohých miláčků. Podporujeme ubytování psů venku, což nejen cenově zvýhodňujeme, ale pan truhlář nám udělal i novou boudu pro pejsky. Na fotce je těsně po dovezení, nyní je již v provozu a natřená. Na vyžádání ji zdarma zapůjčíme ubytovanému zájemci.

Bouda pro psa v penzioně U hájovny

15. 6. 2012 - webmaster

Hřiště nejen pro děti v penzioně U hájovny

V propagačních letáčcích píšeme, že pro děti máme připravené i krásné hřiště. Hřiště je s výjimkou skluzavky (do 10ti let) dimenzované i pro dospělé a je celé ze dřeva. Pojetím jsme ho koncipovali jako vláček, kde jednotlivé atrakce tvoří lokomotiva či vagónky a spojovací můstky představují koleje. Nechybí ani jídelní vůz pro rodiče. Celé hřiště je originální kompozicí, kterou vytvořil pan domácí s panem truhlářem Nietschem.

Hřiště u penzionu Hřiště u penzionu

13. 6. 2012 - webmaster

Kolostav na dvoře U hájovny

Protože k nám jezdí většinou cyklisté a ne vždy je praktické na krátkou chvíli kolo ukládat do kolárny, pořídili jsme na dvůr pro tyto případy další stojany na kola.

Stojany na kola na dvoře penzionu U hájovny

9. 6. 2012 - webmaster

Poděkování

Na našich stránkách jsme zaznamenali během posledního měsíce velké množství návštěv ze serveru www.bike-forum.cz. To nás překvapilo a po chvilce pátrání jsme zjistili příčinu. Je za tím zmínka o našem penzionu U hájovny na této stránce. Chceme proto touto cestou panu Štrosovi (který u nás strávil letos na jaře víkend) poděkovat, že nás takto chválí.

Rodina Novotných
z Vlkova


2. 6. 2012 - webmaster

Nová jídelna a TV

Jak asi víte, počátkem roku 2012 došlo na chalupě U Hovorků k menšímu stěhování. Pan domácí s rodinou se nastěhoval do přízemních pokojů, kde byl dříve přízemní trojlůžkový pokoj pro hosty a jídelna se přestěhovala ke schodišti. Jedná se o dočasné dispoziční řešení. Do nové jídelny jsme nainstalovali novou televizi s full HD rozlišením. Kuchyň zůstává hostům i nadále k dispozici.


26. 5. 2012 - webmaster

Zmrzlina ve Vlkově

Od včerejška se ve Vlkově prodává točená zmrzlina z Opočna. A to hned na dvou místech. V místním obchodě, a také přímo naproti naší chalupě U Hovorků. Přejeme hezké polízání.

Zmrzlina z Opočna.

7. 5. 2012 - webmaster

Nový trávník

Konečně nám obrazil před penzionem nový trávník, a tak jsme mohli pořídit fotku i s trávníkem. Takto tedy vypadá příjezdová cesta k nám. Č.p. je 118

Penzion U hájovny

09. 04. 2012 19:36 - Kovaříci (Masečín)

Z návštěvní knihy

Obdrželi jsme první zápis do naší nové návštěvní knihy v penzionu U hájovny

6. – 9. 4. 2012
Strávili jsme ve vlkovské usedlosti jako první nádherný prodloužený víkend, na který díky úžasnému ubytování, přírodě, kamarádům, počasí a v neposlední řadě díky vstřícnému panu domácímu...jen tak nezapomeneme. Odvážíme si s sebou vzpomínky na krásné třeboňské jaro! Děkujeme za vše a už se těšíme na příště!!!


9. 4. 2012 - webmaster

KONIKLEC nám kvete doslova za humny

Na Kozím vršku právě kvete vzácný koniklec jarní. Jeho jedinečnost dokazuje množství botaniků, kteří se na něj jezdí podívat a nafotit si ho.

koniklec jarní

Více se o našem Kozím vršku dozvíte přinášíme v pořadu České televize Minuta z přírody.


ČT24: Kozí vršek

8. 4. 2012 - webmaster

Nový penzion U hájovny slavnostně otevřen !!!

O Velikonocích jsme uvítali naše první návštěvníky. A zahájení to bylo opravdu úspěšné, protože hosté si hned rezervovali dva další pobyty letos a pro jistotu i dva termíny pro rok 2013! Děkujeme.

Honza na peci Jedním z prvních návštěvníků byl HONZA a na peci se mu opravdu zalíbilo:) Další komentáře fotka jistě nepotřebuje.

7. 4. 2012 - webmaster

Koledníci

Tradiční sobotní koledování ve Vlkově. Kluci nám za rok zase povyrostli a letos mohli koledovat již v novém penzionu U hájovny

Koledníci ve Vlkově.
21. 3. 2012 - webmaster

AKCE Když na jaře zasejete, na podzim sklidíte!

Vážení návštěvníci a příznivci Vlkova,
konečně i k nám do Vlkova dorazilo jaro a v rámci oslav jeho příchodu vyhlašujeme tuto slevovou akci:

Porovnejte jednotlivá roční období i varianty ubytování mezi sebou.
Kdo navštíví náš nový penzion U hájovny či chalupu U Hovorků během jara, bude se moci po stejnou dobu rekreovati v sesterském objektu na podzim za poloviční cenu.
Nabídku nelze kombinovat s jinými typy slev.

Prázdninové termíny se nám postupně zaplňují, ale stále je ještě z čeho vybírat. S oteplením se to ovšem rychle mění.

Také přípomínáme, že po celý rok lze využít zaváděcí slevu pro penzion U hájovny ve výši 20 %.

30. 1. 2012 - webmaster
Třeboňsko

Třeboňsko / rok v mokřadech

Jako další důkaz našich slov ze sekce Příroda a historie přinášíme odkaz na unikátní česko-rakouský dokument, který uvedla ČT pod názvem Třeboňsko.

Dokument opravdu stojí za shlédnutí, uvidíte množství přírodních zajímavostí z fauny i flóry na pozadí překrásné krajiny třeboňské pánve ve všech ročních obdobích! Přejeme pěknou podívanou:


ČT: Třeboňsko

24. 12. 2012 - webmaster

Vánoční dárek

Letos před Vánoci se do všeho ruchu a shonu narodila Tomášovi a Daniele krásná holčička jménem Anežka. Gratulujeme!

Anežka
6. 8. 2011 - webmaster

Pro naše nejmenší návštěvníky tu máme milé překvapení. Pobyt u nás mají zcele zdarma a navíc pro ně máme připravenou dětskou postýlku, takže se nemusíte tahat s vlastní z domova. Stačí týden předem vyjádřit přání, abychom ji stihli připravit.


6. 8. 2011 - webmaster
Trabant tuning v zelené.

Zajímavé vozidlo

Jezdí k nám hosté s různými auty, ale takovéhoto krásného zeleného fešáka jsme tu ještě neměli. Jednou z jeho nesporných výhod je, že se mu na parkoviště krásně zajíždí.


6. 8. 2011 - webmaster

Úlovek z rybářského ráje

Tak toto je úlovek jednoho z rybářů v našem revíru z 1. 8. 2011. Bližší místo se prý tají, ale pokud si k nám přijedete zarybařit, možná Vám ho při skleničce prozradíme. To že má 15 kg a přes 80 cm prozradíme hned. Protože velké ryby se tu pouštějí, čeká tam možná právě na vás.

Kapr s velkým K.

Koneckonců o tom, že Vlkovské pískovny jsou skutečným rybářským rájem podala nedávno důkaz i naše veřejnoprávní televize v dokumentu:


ČT 1: Jak na ryby s Rudou Hrušínským

Pokud chcete vidět pískovny netradičně z loďky a v plné kráse (třeba z pohodlí domova uprostřed zimního vzpomínání na dovolenou) stačí kliknout.


17. 7. 2011 - webmaster

Připojení k internetu

Od 15. července je na chalupě k dispozici připojení k internetu. Služba je zatím poskytována ve zkušebním režimu a pro naše hosty zdarma.Starší příspěvky do drbárny naleznete v sekci archiv.
[nahoru]

Validní HTMLPočítadlo - NAVRCHOLU.cz TOPlist Copyright © 2007 – 2020 NTsoft & JHŠ Tábor, poslední aktualizace dne 4. 11. 2019.

Navštivte nás na Facebooku.