!<-- start sdeleni -->
×

Kdy máme ještě volno o prázdninách?

Volné jsou týdny od 22.8. a pak pobyty v září a na podzim s možností dotace Jihočeského kraje (stav k 16.7.) Ostatní termíny proto nemá smysl poptávat. O prázdninách lze rezervovat dopředu pouze týdenní pobyty s nástupem v sobotu. Pokud zbývá do nástupu méně jak týden, pak lze rezervovat i kratší pobyty.Penzion U hájovny

Novostavba penzionu U hájovny.

O penzionu

Náš rodinný penzion nabízí od roku 2012 ideální dovolenou nejenom pro rodiny s dětmi. Stručnější informace najdete zde.

Provoz je celoroční, a kromě ubytování nabízíme i řadu doprovodných služeb, díky kterým je penzion vhodný i pro víkendové pobyty, oslavy významných událostí (narozeniny, svatby), podniková výjezdní zasedání, školení či krátkodobé ubytování zaměstnanců, kteří pracují na zakázkách v okolí. Penzion není vhodný pro velké skupiny, které vyžadují plné soukromí, protože se v penzionu vyskytuje rodina správce a v areálu provozuje půjčovnu. Vzhledem k poloze (CHKO a les) není objekt vhodný ani pro hlučné návštěvníky. Pro zájemce můžeme zajistit snídaně, grilovací párty, čepované pivo nebo hlídání dětí, aby si rodiče mohli alespoň o dovolené odpočinout. Naši široce vybavenou půjčovnu sportovního a rekreačního vybavení si oblíbili nejenom ubytovaní hosté, ale i veřejnost. Pan domácí ve Vlkově žije od narození, a proto může zájemcům poradit, kde se dobře najíst, a také kam, jak a kdy se vydat na výlet. V čem jsme jiní než ostatní ubytovatelé se dočtete v soupise našich výhod a o zkušenostech našich hostů se můžete dočíst v naší návštěvní knize.


Penzion Celoroční provoz Apartman Pokoj s klimatizací Koupelna na pokoji WC na pokoji Televize Satelit Možnost stanování Cykloturistika Turistika Agroturistika Kulturně-historické památky Koupaliště venkovní - pískovny Vodní sporty Možnost rybolovu Běžecké lyžování Půjčovna kol Půjčovna sportovních potřeb Stolní tenis Hřiště pro míčové hry Objekt v tichém prostředí Snídaně Večeře Parkování Kryté parkování Strážené parkování Zvířatům vstup povolen Praní prádla Přístup na internet Chladnička Zahrada terasa Ohniště Dětské hřiště Informace Vhodné pro rodiny Kuchyňka Společenská místnost Zákaz kouření v objektu Recepce Nonstop

Umístění penzionu a jeho historie

Penzion se nachází na samém konci obce Vlkov ( č.p. 118, SV obce, směrem na dvorec Dehetník – přesná poloha je 49°09'25.43"N, 14°43'37.04"E viz mapa) obklopen lesy, necelý kilometr od proslulých vlkovských pískoven, které nabízejí krásné koupání v čisté vodě i rybolov. Hned za sousední hájovnou končí silnice a díky tomu se jedná o velice klidné místo, kde občas projede jen některý z místních obyvatel do lesa.

Pozemek, na kterém penzion stojí, byl původně loukou, na které hospodařili dědeček s babičkou současných vlastníků. Jedná se o novostavbu venkovské usedlosti z roku 2011, která byla zcela oprávněně oceněna pracovníky CHKO Třeboňsko, neboť respektuje původní venkovskou zástavbu a nenarušuje okolní krajinu. Architektonický návrh a prováděcí dokumentaci realizovala Ing.arch. Irena Brotánková.

Schéma 1. NP penzionu.

Interiér

V obytné části máme pro vás připraveny tři pokoje s vlastním sociálním zázemím. Celková kapacita objektu je 11 lůžek s možností dalších přistýlek až do počtu 15 lůžek. Pokud by vám ani toto množství nestačilo, lze část skupiny ubytovat v sesterské chalupě U Hovorků (možno pronajmout celou, či jednotlivé pokoje), která je vzdálena pouhých 750 m, s kapacitou až 15 hostů.

Pokoj Horusický

Velký luxusní čtyřlůžkový pokoj Horusický je situován na jih s výhledem do dvora a na západ s výhledem do lesa a na zahradu penzionu včetně dětského hřiště. Dřevěné trámy jsou přiznané a absence stropu zajišťuje vzdušnost podkrovního pokoje nejen pocitově. Ve středu pokoje je jídelní stůl z masivní borovice. Nechybí pohovka, kterou lze rozložit a použít jako přistýlku. Vzhledem k nadstandardní ploše pokoje (28 m2) je možné do pokoje umístit dvě přistýlky. Palandové lůžko lze lehce rozebrat na dvě plnohodnotné postele. Okna jsou vybavena roletami, které brání dopadu silných slunečních paprsků v parném létě a lze je zcela zatemnit. Do pokoje je rovněž možné umístit klimatizaci. Okno je v letním období osazeno sítí proti hmyzu, takže je možné větrat kdykoliv bez obav z nechtěných vetřelců. V zimním období si lze v každém pokoji nastavit příjemnou teplotu pomocí termostatických ventilů na radiátorech, protože každému vyhovuje jiná teplota. V pokoji jsou čtyři různé světelné okruhy, které lze libovolně kombinovat. Součástí pokoje jsou přípojky na TV, SAT či internet. Na přání hosta můžeme na pokoj zapůjčit minikuchyňku s varnou konvicí, aby si hosté mohli uvařit čaj a podobně.

Z předsíně, ve které je velká vestavná skříň, je vstup také do koupelny, opět luxusních rozměrů (7,5 m2). Koupelna je vybavena sprchovým koutem se sedací lavicí, umyvadlem a WC. Koupelna má střešní okno a je zde i možnost nuceného odvětrávání ventilátorem. Nejen rodiče s dětmi ocení u sprchy termostatickou baterii, která zajistí každému příjemnou teplotu vody a pojistka zabrání opaření. Do koupelny lze (na přání hosta) umožnit vstup i přímo z chodby, což lze využít u větších skupin, kdy část hostů stanuje na zahradě. Dlažba podlahy je přirozeně vyhřívána díky umístění koupelny nad kotelnou.

Pokoj Naděje

Čtyřlůžkový podkrovní pokoj, nazvaný Naděje, je orientován na východ s výhledem do lesa a na jih s výhledem na dvůr. Jeho plocha pokoje je 18 m2.

Uprostřed pokoje je jídelní stůl z masivního smrku se židlemi. Okna jsou vybavena roletami, která brání dopadu silných slunečních paprsků v parném létě, a lze je zcela zatemnit. Do pokoje je rovněž možné umístit klimatizaci. Okno je v letním období osazeno sítí proti hmyzu, takže je možné větrat kdykoliv bez obav z komárů.

V zimním období si lze v pokoji nastavit příjemnou teplotu pomocí termostatických ventilů na radiátorech, protože každému vyhovuje jiná teplota. Lze si také přitopit elektrickým olejovým radiátorem. Do pokoje lze umístit jednu přistýlku. Palandové lůžko lze lehce rozebrat na dvě plnohodnotné postele. Součástí pokoje jsou přípojky na TV, SAT či internet. Na přání hosta můžeme na pokoj zapůjčit minikuchyňku s varnou konvicí, aby si hosté mohli uvařit čaj a podobně.

Z předsíně, ve které je vestavná skříň, je vstup také do koupelny o velikosti 3,3 m2. Koupelna je vybavena sprchovým koutem se sedací lavicí, umyvadlem a WC. Koupelna má střešní okno a je zde i možnost nuceného odvětrávání ventilátorem. Nejenom rodiče s dětmi ocení u sprchy termostatickou baterii, která zajistí každému příjemnou teplotu vody a pojistka zabrání opaření. Topný žebřík v koupelně je opatřen i elektrickou patronou, takže je možné si přitopit i mimo topnou sezónu.

Pokoj Láska

Třílůžkový pokoj Láska s možností přistýlky je opět podkrovní a je orientován na východ a na sever s výhledem do lesa. Díky tomu do pokoje nedopadá ostré jižní a západní slunce a je v něm v létě příjemný chládek. Okna lze zcela zatemnit roletami. Jeho plocha je 16,5 m2.

V pokoji je jídelní stůl z masivu se židlemi. U postelí nechybí stolky s lampičkami. Do pokoje je možné umístit klimatizaci. Okno je v letním období osazeno sítí proti hmyzu, takže je možné větrat kdykoliv bez obav z komárů. V zimním období si lze v pokoji nastavit příjemnou teplotu pomocí termostatických ventilů na radiátorech, protože každému vyhovuje jiná teplota. Lze si také přitopit elektrickým olejovým radiátorem. Do pokoje lze umístit přistýlku. Součástí pokoje jsou přípojky na TV, SAT či internet. Na přání hosta můžeme na pokoj zapůjčit minikuchyňku s varnou konvicí, aby si hosté mohli uvařit čaj a podobně.

Z předsíně, ve které je vestavná skříň, je vstup také do koupelny o velikosti 4 m2. Koupelna je vybavena sprchovým koutem se sedací lavicí, umyvadlem a WC. Koupelna má střešní okno a je zde i možnost nuceného odvětrávání ventilátorem s vysokým výkonem. Nejen rodiče s dětmi ocení u sprchy termostatickou baterii, která zajistí každému příjemnou teplotu vody a pojistka zabrání opaření. Topný žebřík v koupelně je opatřen i elektrickou patronou, takže je možné si přitopit i mimo topnou sezónu.

Schéma přízemí penzionu.

Společné prostory penzionu

Hned za vchodovými dveřmi z masivního smrku se nalézá rozlehlá vstupní hala s botníky a věšáky. Po pravé straně je WC, aby hosté nemuseli z venku či společenské místnosti chodit vždy až na pokoj. Keramická podlaha vstupní haly i společenské místnosti je vybavena podlahovým topením. V pravé části přízemí se také nachází byt pana domácího s rodinou. Ze vstupní haly jsou pohodlné schody do podkroví a vstup do společenské místnosti.

V přízemí penzionu v západní části budovy je hostům k dispozici prostorná společenská místnost s kuchyňským koutem a s klasickou kachlovou pecí s ložnou plochou nejen pro lenochy. Pec je sice z roku 2011, ale je vystavena z klasických kachlů a spojována kamnářským jílem. V babce pece je nerezová trouba, ve které je možné péct. Ložná plocha je pochopitelně vyhřívaná. Po zaškolení mohou klienti v peci sami topit, pokud ovšem nehrozí přehřátí místnosti (např. v letních vedrech). Kuchyňský kout je plně vybaven vším potřebným i pro ty nejnáročnější strávníky a větší skupiny. K dispozici je zde horkovzdušná trouba, mikrovlnná trouba, myčka na nádobí, sklokeramická varná deska, kávovar na espresso a kapučíno, rychlovarná konvice a lze si zapůjčit toustovač či topinkovač. Součástí kuchyňské linky je prostorná lednice s mrazákem. Společenská místnost má dvě francouzská okna, jedno je situováno na jih do dvora, druhé na západ s krásným výhledem na zahradu a hlavně na dětské hřiště, takže rodiče budou mít děti vždy pod kontrolou. Současně lze tímto oknem vstoupit na terasu s dřevěným posezením a s markýzou.

Pochopitelně nechybí ani dva velké masivní smrkové stoly s lavicemi (s úložným prostorem), ke kterým se pohodlně usadí 10 až 12 osob. U kuchyňského koutu je další stůl s barovými židlemi a s výhledem na pípu.

Pro malé děti je před pecí malý stoleček se židličkami a krabice plná hraček, kde si každý najde tu svou. Nezapomněli jsme ani na dětskou vysokou jídelní židličku. Další vybavení pro naše nejmenší hosty je možné si zapůjčit v naší půjčovně (postýlky, kolečka, kola, vozík za kolo, deskové hry, bazénky atd.).

Společenská místnost je rovněž vybavena televizním přijímačem s pozemním i satelitním vysíláním. Hosté penzionu se mohou na pokojích a ve společenské místnosti připojit zdarma k internetu kabelem, a rovněž využít zásuvek pro R/TV nebo SAT. Internet ve formě wi-fi je k dispozici zdarma v celém penzionu, a rovněž na dvoře a na zahradě. U pece je také police plná nejrůznějších informačních materiálů o okolí a o rekreačních možnostech u nás. Turistické mapy vám na požádání půjčíme zdarma.

Celková fotogalerie

Připravili jsme pro vás i společnou galerii všech interiérů.

Dvůr, zahrada a okolí

Celý areál má rozlohu přes 6000 m2 a sahá od příjezdové cesty až po přírodní památku Kozí vršek. Na pozemku se rozprostírá louka, jehličnatý les, malý ovocný sad, dětské hřiště, příjezdová cesta, předzahrádka, sklípek na potraviny , terasa, obytná budova a hospodářská budova, mezi nimiž je uzavřený dvůr. Zhruba jedna třetina celého pozemku je oplocena, zbytek je v otevřeném prostoru. Na mapě je možno vidět hrubý obrys areálu a jeho zasazení do krajiny. V době psaní této stránky ještě penzion na mapě vidět nebyl, ale doufáme, že se to časem změní. Vedle penzionu je hájovna, která mu dala název. Původně to byl jen název pracovní (na odlišení od naší původní Chalupy U Hovorků), ale nakonec se zažil tak, že jsme se rozhodli ho již nechat.

Střecha penzionu svým přesahem vytváří po celé straně budovy metr a půl široké klasické zápraží, které chrání hosty v létě před prudkým sluncem či případnými srážkami. Naopak na jaře a na podzim umožní slunečním paprskům dopadat i do vnitřku budovy. Ale i takovéto drobné detaily dokáží zpříjemnit pobyt. Rozhodně to není šťastná náhoda. Ještě v době přípravy projektu jsme obě budovy vymodelovali i s okolními stromy na počítači v 3D formátu a poté jsme animovali a zkoumali úhly dopadu slunečních paprsků v jednotlivých fázích dne i v závislosti na jednotlivých ročních obdobích. O to více jsme pak byli rádi, když pak skutečnost odpovídala našim představám.

Mezi oběma budovami se rozprostírá dvůr vydlážděný z placáků. Plocha je přes 230 m2, šířka skoro 9 metrů, takže dost místa nejen pro auta, posezení i hraní her.

V hospodářské části stavení je hostům k dispozici kolárna, ve které jsou stojany na kola s možností zavěšení či zasunutí kol, celková kapacita je 20 kol.

V další místnosti je půjčovna sportovních potřeb a rekreačního vybavení, kde nabízíme za zvýhodněné ceny pro hosty penzionu kvalitní treková a horská kola, elektrokola, dětská kola, vozíky za kolo pro děti, dětská sedačka na kolo, koloběžka, ping-pongový stůl, velké nafukovací čluny, kruhy, vesty, rukávky, nafukovací bazény, in-line brusle, trampolína, mapy, GPS navigace a další vybavení. Rovněž půjčujeme stany, spacáky, karimatky, míče.

Na zahradě na vás čeká jedinečné celodřevěné dětské hřiště ve tvaru vláčku, na kterém se ovšem mohou vyřádit i dospělí (s výjimkou skluzavky, která je věkově omezena). V uzavřeném areálu nechybí ohniště či malý ovocný sad. Pokud se zadaří, rostou přímo na zahradě i jedlé houby.

Ze společenské místnosti se dá vyjít francouzským oknem přímo na terasu, kde je připravené posezení pod markýzou. Na konci terasy je také vymezené místo na grilování (obyčejný gril je volně k dispozici, lepší profi gril můžeme poskytnout v půjčovně).

Auta mohou hosté parkovat v bezpečí na uzavřeném dvoře pod dohledem bezpečnostních kamer.

V rámci doprovodných služeb nabízíme pro zájemce výlety s průvodci nebo program pro děti. Často žádané jsou rovněž večeře na grilu (kuřecí a vepřové steaky či třeboňští pstruzi), a snídaně formou švédského stolu. Nesmíme zapomenout na samoobslužně točené třeboňské pivo Regent, nejvíce žádaná je jedenáctka.

Do budoucna plánujeme ještě vybudovat příjezdový chodníček či sluneční hodiny. Dětskému vláčku na hřišti také ještě něco chybí, ale my nemůžeme ani naznačovat, nechte se překvapit;)

Další fotografie naleznete v naší externí fotogalerii.

Tabulka vzdáleností

vlaková zastávka 1 000 m
chalupa k pronájmu U Hovorků     750 m
hospoda     1 050 m
knihovna     750 m
kostel v Hamru 4 600 m
les   25 m
lom (možnost koupání)   1 100 m
hlavní nudistická pláž 3 100 m
Písečný přesyp (přírodní památka) 1 700 m
pískovna (výborné koupání) 1 900 m
Vlkovský rybník   1 100 m
řeka Lužnice   1 600 m
Veselí nad Lužnicí (město) 4 300 m
Třeboň (město) 20 000 m
Červená Lhota (zámek) 18 700 m

Ceník

Základní kapacita penzionu je 11 lůžek (tří a 2× čtyř lůžkový pokoj) s možností dalších čtyř přistýlek a s variantou dalších lůžek při využití sousední chatky či možnost expandovat do stanů na zahradu (můžeme zapůjčit včetně spacáků apod.).

Pro období letních prázdnin jsou možné dopředné rezervace pouze týdenních pobytů s nástupem a ukončením v sobotu. Pokud bude o letních prázdninách volný pokoj ještě týden před požadovaným nástupem, bude v tomto případě možné provést rezervaci i na kratší pobyt.

Při rezervaci je možné domluvit zpoplatněný pobyt psů, koček a jiných domácích zvířat. Náklady na ubytování si můžete spočítat dle ceníku. Garantujeme aktuálnost tohoto ceníku k dnešnímu dni. Pro klienta platí cena platná v den provedení rezervace. Provozovatel má právo nabídkovou cenu během roku měnit. To však nemá dopad na již uskutečněné objednávky. Uvedené ceny jsou základní a provozovatel má právo poskytnout věrnostní, Last Minute či jiné slevy. Tyto ceny jsou platné při objednání na těchto stránkách (www.vlkov.eu).
V době mimo hlavní turistickou sezónu (v květnu, v červnu a v září na mimovíkendové pobyty a od 1. října do 30. dubna na veškeré pobyty) můžete ještě před závazným objednáním požádat o slevu z ceny pokoje ve výši 17% za každé neobsazené lůžko. Na slevu není automatický nárok a záleží na posouzení konkrétní situace provozovatelem.

CENÍK SLUŽEB
poskytnutá služba
cena
mimo prázdniny
cena
letní prázdniny
3 lůžkový pokoj Láska za noc * 1300 Kč 1450 Kč
4 lůžkový pokoj Naděje za noc * 1650 Kč 1850 Kč
4 lůžkový luxusní pokoj Horusický za noc * 2060 Kč 2370 Kč
přistýlka, stan na zahradě, v autě osoba za noc 323 Kč 323 Kč
domácí zvíře venku/v boudě za noc 123 Kč 123 Kč
domácí zvíře uvnitř v penzionu za noc 223 Kč 223 Kč
příplatek při jednodenním pobytu (cena za pokoj) 400 Kč 400 Kč
parkování 2. a dalšího auta/pokoj na dvoře za noc 123 Kč 123 Kč
minikuchyňka na pokoji (cena za celý pobyt)  70 Kč  70 Kč
prodloužený pobyt o max. 6 hod. (nelze garantovat)   1/3 ceny pokoje  1/3 ceny pokoje
internet (WiFi, Ethernet) zdarma zdarma
poskytnutí povlečení a ručníku zdarma zdarma
parkování 1. auta/pokoj na dvoře zdarma zdarma
elektřina na pokoji do 1 kWh za osobu a noc zdarma zdarma
uschování kol v uzamknutelné kolárně zdarma zdarma
* Ceny platí celoročně s vyjímkou posledního týdne v červenci a prvního týdne v srpnu, kdy jsou ceny za noc zvýšené o 300 Kč (Láska) a o 400 Kč (Naděje a Horusický).
V ceně není zahrnut pobytový poplatek na základě § 14 zákona
č. 565/1990 Sb., který je plátce povinen vybrat ve stanovené výši.
Hosté mohou využívat širokou nabídku naší půjčovny sportovních potřeb se slevou 20%.

Podmínky a ceník ubytování.

Ohlasy návštěvníků

Jak se u nás líbilo hostům v minulých sezónách najdete v návštěvní knize.

Rezervace

Pobyty lze rezervovat prostřednictvím objednávkového formuláře.

[nahoru]

Validní HTMLPočítadlo - NAVRCHOLU.cz TOPlist Copyright © 2007 – 2020 NTsoft & JHŠ Tábor, poslední aktualizace dne 11. 4. 2020.

Navštivte nás na Facebooku.