!<-- start sdeleni -->
×

Kdy máme ještě volno o prázdninách?

Volné jsou týdny od 22.8. a pak pobyty v září a na podzim s možností dotace Jihočeského kraje (stav k 16.7.) Ostatní termíny proto nemá smysl poptávat. O prázdninách lze rezervovat dopředu pouze týdenní pobyty s nástupem v sobotu. Pokud zbývá do nástupu méně jak týden, pak lze rezervovat i kratší pobyty.


×

Nabízíme ubytování s dotací Jihočeského kraje a aktivity s výraznou slevou!

U nás můžete využít v poprázdninovém období slevu 30 procent na ubytování díky podpoře Jihočeského kraje. Naplánujte si babí léto či podzim s touto výhodou. Stačí si zažádat o voucher. Jak postupovat poradíme - zavolejte, pište, ale ještě před provedením rezervace. Dále nabízíme výrazné slevy na turistické aktivity pro všechny naše hosty dle nabídky na www.leto.jiznicechy.cz. Akce trvá do vyčerpání fondu, nejpozději do 30.11. Naše další výhoda: Pro stornace pobytu v přímé souvislosti s onemocněním COVID19 (nemoc, karanténa hostů či nařízení vlády) GARANTUJEME pro celý rok 2020 neprodlené VRÁCENÍ ZÁLOHY.

Chalupa U Hovorků

Chalupa U Hovorků.

O chalupě

Chalupa se nalézá přímo v centru vesnice , přesto na klidném místě, neb je obklopena zahradami.
Stručné informace najdete zde.
Přesná poloha GPS je 49° 9' 3" SZŠ a 14° 43' 30" ZZD, pokud jste příznivci satelitních navigačních systémů. Jedná se o klasické hospodářské stavení s dvorem, stodolou a zahradou o rozloze přes 300 m2. Chalupa pochází z 19. století, ovšem v uplynulých několika letech prošla kompletní rekonstrukcí s cílem umožnit našim hostům příjemný pobyt a přitom zachovat její klasický vesnický ráz. V roce 2003 vybudované podkroví je provedeno ve dřevě a slouží hostům. Jeden pokoj je rovněž v přízemí.

Chalupa je obzvláště vhodná pro pobyt větších rodin či skupin. Pokoje jsou dvou, tří a čtyř-lůžkové. Pokud by Vám nestačila koupelna v podkroví, je možné využít i koupelny v přízemí a taktéž WC, které je hned u vchodu do chalupy. Společná kuchyň umožňuje přípravu vlastní stravy a je plně vybavena nádobím. K dispozici je elektrický sporák, mikrovlnná či horkovzdušná trouba, rychlovarná konvice, kávovar, toustovač, topinkovač, lednička, mycí linka, bojler atd. Pivo ovšem nejlépe chutná ze sedmého (popravdě třetího) schodu malého lochu, kde je ovšem třeba dávat si pozor na hlavu. V případě potřeby je možné si přitopit elektrickým přímotopem. Hostům jsou k dispozici rovněž dvě společenské místnosti/jídelny.

Na dvoře je možné parkovat v bezpečí auta. Nechybí ani v roce 2005 vybudovaná kolárna se speciálními úchyty na kola, které zajistí jejich bezpečné uložení. Na zahradě je malé ohniště a také zde můžete využívat náš gril. Od roku 2013 je na zahradě pro nejmenší přichystáno dětské hřiště .

V sesterském penzionu U hájovny je půjčovna sportovních a rekreačních potřeb za zvýhodněné ceny pro hosty chalupy U Hovorků (kvalitní treková a horská kola, dětská kola, vozík za kolo pro děti, dětská sedačka na kolo, nafukovací čluny, kruhy, vesty, rukávky, nafukovací bazén, inline brusle, mapy a další vybavení).

Penzion Možnost stanování Cykloturistika Turistika Agroturistika Kulturně-historické památky Koupaliště venkovní - pískovny Vodní sporty Možnost rybolovu Půjčovna kol Půjčovna sportovních potřeb Stolní tenis Hřiště pro míčové hry Večeře Parkování Praní prádla Přístup na internet Chladnička Zahrada Ohniště Dětské hřiště Informace Vhodné pro rodiny Kuchyňka Společenská místnost Zákaz kouření v objektu Recepce Nonstop

Interiér chalupy

Zde se můžete pokochat několika skromnými náhledy do útrob chalupy.

Další fotografie naleznete v naší externí fotogalerii.


Exteriér chalupy

Aneb jak to vypadá u nás na dvoře, na zahradě či v lochu.


Kapacita a cena

Celková kapacita chalupy je 12 lůžek (dvou, 2x tří a čtyřlůžkový pokoj) s možností dalších 3 přistýlek a variantou dále expandovat do stanů na zahradu, což má také své příznivce. Pan domácí Vám ochotně pomůže se vzniklými problémy a případně může poskytnout cenné rady a doporučení.

Obvykle je hostům k dispozici jejich pokoj a společné prostory. V případě zájmu, je možné při rezervaci sjednat a zajistit úplné soukromí (v areálu nebude pobývat nikdo jiný).

Na chalupu je možné s sebou brát psy, kočky a jiná domácí zvířata. Při objednávání pobytu je nutno předem domluvit s pronajímatelem.

Pro období letních prázdnin jsou možné dopředné rezervace pouze týdenních pobytů s nástupem a ukončením v sobotu. Pokud bude o letních prázdninách volný pokoj ještě týden před požadovaným nástupem, bude v tomto případě možné provést rezervaci i na kratší pobyt. Přednostně rezervujeme prázdninový pronájem celého objektu. Od cca dubna je možné objednávat na prázdniny i jednotlivé pokoje.

Náklady pronájmu si můžete spočítat dle ceníku. Garantujeme aktuálnost tohoto ceníku k dnešnímu dni. Pro klienta platí cena platná v den provedení rezervace. Provozovatel má právo nabídkovou cenu během roku měnit. To však nemá dopad na již uskutečněné objednávky. Tyto ceny jsou platné při objednání na těchto stránkách (www.vlkov.eu). Pro dlouhodobější pronájem je možné domluvit speciální ceny. V době mimo hlavní turistickou sezónu (v květnu, v červnu a v září na mimovíkendové pobyty a od 1. října do 30. dubna na veškeré pobyty) můžete ještě před závazným objednáním požádat o slevu z ceny pokoje ve výši 17% za každé neobsazené lůžko. Na slevu není automatický nárok a záleží na posouzení konkrétní situace provozovatelem. V ceně pronájmu není zahrnut závěrečný úklid.

CENÍK pronájmu

sezóna
1. pásmo
1. 5. – cca 30. 6.
od cca 1. 9. – 30. 9.
sezóna
2. pásmo
letní školní
prázdniny
mimo
sezónu
do 30. 4.
od 1. 10.
pronájem celé chalupy/den** 3100 Kč 4230 Kč 2620 Kč
pronájem celé chalupy/měsíc** 51275 Kč 57250 Kč 41275 Kč
pronájem jednotlivých pokojů - 2lůžkový za noc 560 Kč 720 Kč 470 Kč
pronájem jednotlivých pokojů - 3lůžkový za noc 720 Kč 1000 Kč 600 Kč
pronájem jednotlivých pokojů - 4lůžkový za noc 900 Kč 1260 Kč 750 Kč
osoba na přistýlce za noc 200 Kč 250 Kč 200 Kč
osoba/noc ve stanu, v autě při obsazené chalupě  100 Kč 100 Kč 100 Kč
domácí zvíře venku/v boudě za noc  100 Kč 100 Kč 100 Kč
domácí zvíře uvnitř v chalupě za noc  200 Kč 200 Kč 200 Kč
příplatek za osobu při pronájmu pod 3 noci 100 Kč 100 Kč 100 Kč
prodloužený pobyt o max. 6 hod. (nelze garantovat) 300 Kč 300 Kč200 Kč
elektřina přes 2 kWh za osobu a noc           5 Kč     5 Kč     5 Kč
parkování 2. a dalšího auta/pokoj na dvoře za noc *  100 Kč 100 Kč 100 Kč
internet (WiFi) zdarma zdarma zdarma
děti do 3 roků bez nároku na lůžko zdarma zdarmazdarma
parkování 1. auta/pokoj na dvoře zdarma zdarma zdarma
elektřina do 2 kWh za osobu a noc*** zdarma zdarma zdarma
uschování kol v kolárně zdarma zdarma zdarma
zapůjčení turistických map zdarma zdarma zdarma
V ceně není zahrnut pobytový poplatek na základě § 14 zákona č. 565/1990 Sb., který je plátce povinen vybrat ve stanovené výši.
Hosté mohou využívat širokou nabídku půjčovny sportovních potřeb, která je součástí penzionu U hájovny, za zvýhodněné ceny (sleva 20%).
* Auto je možno odstavit také na obecním parkovišti vzdáleném 450 m od chalupy.
Parkování auta před chalupou není možné.
Podmínky a ceník.
** Cena za chalupu (objekt) platí pro maximálně 13 osob a zahrnuje v sobě 4 pokoje a společné prostory. Další osoby jsou za příplatek dle domluvy. Pobyt je možný i pro více než 15 osob formou stanování na zahradě. V ceně není zahrnut závěrečný úklid, který provádí hosté před předáním chalupy zpět. Případně zajistíme za příplatek. Při pronájmu kratším 3 nocí se platí ještě jednorázový příplatek 100 Kč za osobu.
*** Vzhledem k akutnímu nedostatku pitné vody prosíme o šetření s ní a přijali jsme toto opatření. Pokud hosté nepřekročí spotřebu 100 l na osobu a den - bude voda zdarma. Při plýtvání a překročení tohoto limitu bude účtováno 200 Kč za každý spotřebovaný m3 vody.
Upozornění: Ceník obsahuje ceny za soukromý pronájem objektu, který je osvobozen od platby DPH. Pokud budete vyžadovat fakturu za ubytování, pak musí být k ceně připočteno a odvedeno DPH v zákonné výši.

Tabulka vzdáleností

vlaková zastávka 400 m
ubytování penzion U hájovny     750 m
hospoda     450 m
knihovna     10 m
kostel v Hamru 3 500 m
les   250 m
lom (možnost koupání)   500 m
nudistická pláž 1 800 m
Písečný přesyp (přírodní památka) 1 400 m
pískovna (výborné koupání) 1 100 m
rybník   400 m
řeka Lužnice   850 m
Veselí nad Lužnicí (město) 4 900 m
Třeboň (město) 19 000 m
Červená Lhota (zámek) 18 000 m


Ohlasy návštěvníků

Názory a komentáře návštěvníků chalupy U Hovorků najdete v návštěvní knize.

[nahoru]

Validní HTMLPočítadlo - NAVRCHOLU.cz TOPlist Copyright © 2007 – 2020 NTsoft & JHŠ Tábor, poslední aktualizace dne 14. 6. 2020.

Navštivte nás na Facebooku.