×

Aktuální opatření...

Pro stornace pobytu v přímé souvislosti s onemocněním COVID19 (nemoc, karanténa hostů či nařízení vlády) GARANTUJEME pro celý rok 2020 neprodlené VRÁCENÍ ZÁLOHY. Dle nařízení vlády ČR je prodej ubytovacích služeb (penzion U hájovny) v tuto chvíli zakázán. Netýká se ubytování zaměstnanců, OSVČ a jiných pracovníků, kteří potřebují ubytování pro výkon své činnosti! Pobyty je i nadále možné rezervovat s tím, že k vlastnímu prodeji dojde po zrušení tohoto nařízení. U chalupy U Hovorků a u chaty Lochneska se nejedná o ubytovací službu a proto je možné rezervovat bez omezení.

Okolo rybníků

V okolí Vlkova nad Lužnicí začíná rozsáhlá Třeboňská pánev, která je charakteristická důmyslně propojeným systémem na sebe navazujících chovných rybníků z 15. - 16. století tj. z dob Pánů z Růže - Rožmberků.

Tímto souborem fotek s doprovodnými komentáři Vás chceme pozvat na okružní výlet na kole z Vlkova až na Rožmberk a přes řadu dalších rybníků zase zpět do Vlkova. Chybět nebude ani občerstvení v několika hospůdkách při cestě. Trasa vede po téměř dokonalé rovině a její délka nepřekročí 50 km a je proto vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Během dne sice nepotkáte mnoho aut, zato však budete moci několikrát spatřit tři i více rybníků najednou z jednoho místa. Pokud budete během výletu pozorně počítat a hlavně si bedlivě všímat okolí (některé rybníčky jsou důmyslně skryté) měli byste na konci dne dojít k počtu 36 rybníků.

Náš výlet se uskutečnil na podzim roku 2005, ale podniknout se dá po celý rok - v každém ročním období má své kouzlo. Přejeme šťastnou cestu!

[nahoru]

Validní HTMLPočítadlo - NAVRCHOLU.cz TOPlist Copyright © 2007 – 2020 NTsoft & JHŠ Tábor, poslední aktualizace dne 11. 7. 2019.

Navštivte nás na Facebooku.