Cyklotrasa Lužnice

V roce 2014 byla vyznačena cykloturistická trasa mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Velenicemi s názvem Lužnice. Jak název napovídá, trasa se snaží v rozumné míře kopírovat řeku Lužnici, a přitom vést po pro cyklisty vhodných površích, brodění se v močálech a bahně se opravdu bát nemusíte. Proto je možné ji projet na všech typech kol včetně koloběžky. Také je to nádherná rovina v celé délce, a kromě křižování několika silnic a jízdě po Suchdole, je to krásná příroda, kde auto neuvidíte a za to zaslouží autoři cyklotrasy pochvalu. Proto je tento tip vhodný i pro rodiny s malými dětmi ve vozíku či sedačce, které také půjčujeme.

Abychom mohli tuto trasu našim hostům doporučovat, celou jsme ji v srpnu 2014 projeli, zdokumentovali (v roce 2014 o ní nebylo mnoho známo), nafotili a vytvořili tuto reportáž, která Vám snad bude přínosem, ať už jako pozorovateli, či jako aktivnímu cyklistovi. Jeli jsem ji ve směru Z Vlkova (Veselí) do Velenic, na konci příspěvku uvádíme i popis v opačném směru.

Délka: 70 km (z Vlkova 63 km)
Doba při rekreační jízdě: 3,5 h jízdy, 6 h celkového času
Převýšení: 56 m

Náš výlet se uskutečnil na konci srpna 2014, ale podniknout se dá po celý rok - v každém ročním období má své kouzlo. Přejeme šťastnou cestu!

Mapa trasy

Směr z Veselí nad Lužnicí do Českých Velenic

Celá trasa je značena modrým čtvercem s vlnkou, symbolem kola a tmavým „L“, nemá vlastní číslo, vede po číslovaných cyklistických a barevných turistických značkách (uvedeno v závorce).

Veselí nad Lužnicí (1134) - do Vlkova (1134) - Vlkov náves u Masarykovy lípy vlevo (neznačeno!) - za žel. přejezdem vpravo (žlutá) – křiž. u Vlkovského ryb. vpravo (žlutá +1034) – Nadějská ryb. soustava (1034) - Klec přes hlavní silnici (1034) – obec Lužnice dle značek (1034) - směr rybník Rožmberk (1034) - na začátku hráze Rožmberka vlevo (1035) - po hrázi ryb. Rožmberk (1035) – Stará Hlína rovně přes hl. silnici (1035) - před Stříbřecký most vpravo (červená) – Novořecká Bašta (červená) – ryb. Starý Hospodář vpravo (červená) - rybník Starý Kanclíř vpravo (1010)- lesní cesta směrem na Kosky (1010) - na křiž. rovně přes hl. silnici (1010) – lesní křiž. vpravo (1011) – Klikov vpravo (1012) – Suchdol nad Luž. hned za závorami vlevo, za nádražím hned vlevo (pozor chybí ukazatel) opět přes železniční trať (1012)– Dvory nad Luž. vpravo (1012) - Nová Ves nad Luž. křiž. před obcí vlevo (1013)- za Novou Vsí vpravo (341) - České Velenice nádraží (cíl) Vlak jede zhruba každé dvě hodiny z Českých Velenic do Vlkova či Veselí nad Lužnicí a kola bere vždy a bez nutnosti rezervace. Jízdenka se kupuje na nádraží, kola se platí ve vlaku.

Po cyklistické cestě „Lužnice“ z Velenic do Veselí

Průběh trasy: Ranním vlakem z nádraží ve Veselí nad Lužnicí do žel. st. České Velenice – před nádražím začátek cyklistické cesty Lužnice (značeno modrým čtvercem s vlnkou, symbolem kola a tmavým „L“) - rovně přes hlav.sil. – souběh s 341 – Nová Ves nad Luž., křiž. před obcí vlevo – souběh s 1013 – křiž. 1 km za tratí vpravo – souběh s 1012 – Dvory nad Luž. – Suchdol nad Luž. přes železniční trať a doprava, za nádražím opět doprava (1012) – Klikov , křiž. vlevo – souběh s 1011 – lesní křiž. vlevo – souběh s 1010 – Kosky rovně přes hlav. sil. a vlevo kolem rest. Kosky – lesní cesta – křiž. u ryb. Výtopa vlevo – souběh s červenou tur. zn. – ryb. Starý Hospodář – Novořecká Bašta – Stříbřecký most křiž. vlevo – souběh s 1035 – Stará Hlína, rovně přes hlav. sil. – hráz ryb. Rožmberk, na konci hráze vpravo – souběh s 1034 – obec Lužnice – Klec – Nadějská ryb. soustava – křiž. u Vlkovského ryb. vlevo – žlutá tur. zn. – Vlkovská hosp., za žel. přejezdem vpravo – souběh s 1134 - Veselí nad Lužnicí.
Tento tip na výlet byl zveřejněn ve spolupráci s Infocentrem Veselí nad Lužnicí.

[nahoru]

Validní HTMLPočítadlo - NAVRCHOLU.cz TOPlist Copyright © 2007 – 2020 NTsoft & JHŠ Tábor, poslední aktualizace dne 11. 7. 2019.

Navštivte nás na Facebooku.