Chalupa U Hovorků

Chalupa U Hovorků.

O chalupě

Rekreační chalupa se nalézá přímo v centru vesnice (č.p. 23), přesto na klidném místě, neb je obklopena zahradami.
Stručné informace najdete zde.
Přesná poloha GPS je 49° 9' 3" SZŠ a 14° 43' 30" ZZD, pokud jste příznivci satelitních navigačních systémů. Jedná se o klasické hospodářské stavení s dvorem, stodolou a zahradou o rozloze přes 300 m2. Chalupa pochází z 19. století, ovšem v uplynulých několika letech prošla kompletní rekonstrukcí s cílem umožnit našim hostům příjemný pobyt a přitom zachovat její klasický vesnický ráz. V roce 2003 vybudované podkroví je provedeno ve dřevě a slouží k ubytování hostů. Jeden pokoj je rovněž v přízemí.

Chalupa je obzvláště vhodná pro pobyt větších skupin. Pokoje jsou dvou, tří a čtyř-lůžkové. V chalupě je nově vytvořen rozvod vody z vlastní vodárny (vodu po převaření možné použít i jako kojeneckou), navýšen elektrický příkon apod., tak abychom byli schopni uspokojit i potřeby náročnějších klientů. Pokud by Vám nestačila koupelna v podkroví, je možné využít i koupelny v přízemí a taktéž WC, které je hned u vchodu do chalupy. Společná kuchyň umožňuje přípravu vlastní stravy a je plně vybavena nádobím. K dispozici je elektrický sporák, mikrovlnná či horkovzdušná trouba, rychlovarná konvice, kávovar, toustovač, topinkovač, lednička, mycí linka, bojler atd. Pivo ovšem nejlépe chutná ze sedmého (popravdě třetího) schodu malého lochu, kde je ovšem třeba dávat si pozor na hlavu. V případě potřeby je možné si přitopit elektrickým přímotopem. Hostům jsou k dispozici rovněž dvě společenské místnosti/jídelny.

Na dvoře je možné parkovat v bezpečí auta. Nechybí ani v roce 2005 vybudovaná kolárna se speciálními úchyty na kola, které zajistí jejich bezpečné uložení. Na zahradě je malé ohniště a také zde můžete využívat náš gril. Od roku 2013 je na zahradě pro nejmenší přichystáno dětské hřiště .

V sesterském penzionu U hájovny je půjčovna sportovních a rekreačních potřeb za zvýhodněné ceny pro hosty chalupy U Hovorků (kvalitní treková a horská kola, dětská kola, vozík za kolo pro děti, dětská sedačka na kolo, nafukovací čluny, kruhy, vesty, rukávky, nafukovací bazén, inline brusle, trampolína, mapy, GPS navigace a další vybavení).

Penzion Možnost stanování Cykloturistika Turistika Agroturistika Kulturně-historické památky Koupaliště venkovní - pískovny Vodní sporty Možnost rybolovu Půjčovna kol Půjčovna sportovních potřeb Stolní tenis Hřiště pro míčové hry Večeře Parkování Praní prádla Přístup na internet Chladnička Zahrada Ohniště Dětské hřiště Informace Vhodné pro rodiny Kuchyňka Společenská místnost Zákaz kouření v objektu Recepce Nonstop

Interiér chalupy

Zde se můžete pokochat několika skromnými náhledy do útrob chalupy.

Další fotografie naleznete v naší externí fotogalerii.


Exteriér chalupy

Aneb jak to vypadá u nás na dvoře, na zahradě či v lochu.


Kapacita a cena

Celková kapacita chalupy je 12 lůžek (dvou, 2x tří a čtyřlůžkový pokoj) s možností dalších 3 přistýlek a variantou dále expandovat do stanů na zahradu, což má také své příznivce. Pan domácí Vám ochotně pomůže se vzniklými problémy a případně může poskytnout cenné rady a doporučení, např. kam vyrazit na pěkný výlet, či kde dobře vaří.

Obvykle je hostům k dispozici jejich pokoj a společné prostory. V případě zájmu, je možné při rezervaci sjednat a zajistit úplné soukromí (v areálu nebude pobývat nikdo jiný).

Na chalupu je, pokud nejsou současně ubytovaní další hosté, možné s sebou brát psy, kočky a jiná domácí zvířata. Při objednávání pobytu je nutno domluvit s provozovatelem.

Na letošní sezónu jsme pro Vás opět připravili zajímavý systém skupinových slev, který se v minulosti již osvědčil. Devátá osoba ve skupině má slevu 50 % na pobyt, nebo třináctá osoba má pobyt zdarma. Jedinou podmínkou je společná objednávka a vyúčtování. Tradičně také poskytujeme věrnostní a další slevy.

Náklady si můžete spočítat dle ceníku. Ceny platí při optimálním využití kapacity pokojů. Za příplatek (cca 150 Kč/neobsazené lůžko a noc) je možné objednat a využívat větší pokoje či více pokojů. Příplatek se dojednává v rámci potvrzení rezervace.

CENÍK SLUŽEB

poskytnutá služba
sezóna
1. pásmo
1. 5. – cca 30. 6.
od cca 1. 9. – 30. 9.
sezóna
2. pásmo
letní školní
prázdniny
mimo
sezónu
do 30. 4.
od 1. 10.
lůžko za noc 240 Kč 320 Kč 200 Kč
lůžko za noc Last Minute** 200 Kč 270 Kč 200 Kč
děti 1 – 3 roky bez nároku na lůžko za noc 130 Kč 170 Kč 100 Kč
přistýlka za noc 200 Kč 250 Kč 150 Kč
osoba/noc ve stanu při obsazené chalupě  100 Kč 100 Kč 100 Kč
domácí zvíře venku/v boudě za noc  100 Kč 100 Kč 100 Kč
domácí zvíře uvnitř v chalupě za noc  200 Kč 200 Kč 200 Kč
příplatek za osobu při pobytu pod 3 noci 100 Kč 100 Kč 100 Kč
elektřina přes 2 kWh za osobu a noc           5 Kč     5 Kč     5 Kč
parkování 2. a dalšího auta/pokoj na dvoře za noc *  100 Kč 100 Kč 100 Kč
internet (WiFi) zdarma zdarma zdarma
děti do 1 roku s vlastní postýlkou zdarma zdarmazdarma
rekreační poplatek za osobu/noc  - hradíme za vás zdarma zdarma zdarma
zapůjčení povlečení zdarma zdarma zdarma
parkování 1. auta/pokoj na dvoře zdarma zdarma zdarma
elektřina do 2 kWh za osobu a noc zdarma zdarma zdarma
uschování kol v kolárně zdarma zdarma zdarma
zapůjčení turistických map zdarma zdarma zdarma
Hosté mohou využívat širokou nabídku naší půjčovny sportovních potřeb, která je součástí penzionu U hájovny, za zvýhodněné ceny (sleva 20%).
* Auto je možno odstavit také na obecním parkovišti vzdáleném 450 m od chalupy.
Parkování auta před chalupou není možné.
Podmínky a ceník 2016.
Ceník je platný od 1. 1. 2016.
** Last Minute rezervací se rozumí objednání v době kratší jak 1 týden před nástupem pro týdenní pobyty a objednání v době kratší jak 3 dny před nástupem pro pobyty kratší než 7 nocí. Při pobytu kratším jak 3 noci se platí ještě jednorázový příplatek 100 Kč za osobu. O Last Minute cenu je nutno požádat připsáním poznámky do objednávky - heslo "Last Minute 270 Kč" resp. "Last Minute 200 Kč".

Tabulka vzdáleností

vlaková zastávka 400 m
ubytování penzion U hájovny     750 m
hospoda     450 m
knihovna     10 m
kostel v Hamru 3 500 m
les   250 m
lom (možnost koupání)   500 m
nudistická pláž 1 800 m
Písečný přesyp (přírodní památka) 1 400 m
pískovna (výborné koupání) 1 100 m
rybník   400 m
řeka Lužnice   850 m
Veselí nad Lužnicí (město) 4 900 m
Třeboň (město) 19 000 m
Červená Lhota (zámek) 18 000 m


Ohlasy návštěvníků

Názory a komentáře návštěvníků chalupy U Hovorků najdete v návštěvní knize.

[nahoru]

Validní HTMLPočítadlo - NAVRCHOLU.czCopyright © 2007 – 2016 NTsoft & JHŠ Tábor, poslední aktualizace dne 13. 8. 2016.

Navštivte nás na Facebooku.