Drbárna – Archiv

aneb Co se říká u nás na vsi, co nového na našich stránkách, co jste nám napsali a co nového pro Vás chystáme. Zkrátka vše co má kdo k naší chalupě na srdci. Zejména pak pan domácí a hlavní architekt. Napište nám!


7. 7. 2009 - webmaster

LAST MINUTE

Pro nové objednávky pobytů v termínu 7. 7. až 31. 8. 2011 poskytujeme speciální akci „Každá 7. noc zdarma“. Pro získání slevy stačí při objednávce připsat do poznámky heslo „Sedmá noc zdarma“.


23. 4. 2011 - webmaster

Koledníci

I letos se ve Vlkově koledovalo tradičně v sobotu - jako důkaz přinášíme pár obrázků:

Koledníci ve Vlkově. Koledníci ve Vlkově.
17. 4. 2011 - webmaster
Velikonoce na stavbě nového penzionu.

Velikonoce ve Vlkově

Přejeme všem našim návštěvníkům veselé Velikonoce a těšíme se na jejich příští návštěvu.

Na stavbě nového penzionu to sice zvenku vypadá takřka stejně jako v zimě, uvnitř se to ale lepší.


7. 4. 2011 - webmaster

Požár u trati

Ve čtvrtek 7. 4. 2011 bylo nejen krásné počasí, teplota přes 23 stupňů Celsia a slunečno. Odpoledne ovšem přišel silný vítr a ten byl zřejmě příčinou nepříjemné události.

Pracovníci pálili větve z vyřezávky roští okolo železniční trati a oheň se rozšířil i do lesa. Naštěstí rychlý zásah hasičů zachránil nejen les, ale i vzácný koniklec na Kozím vršku, který měl tentokrát opravdu namále. Hořelo totiž přímo u cedule s označením přírodní památky, jak může pozorný návštěvník vidět z našich fotek.

Bez zajímavosti jistě není ani fakt, že v té samé lokalitě již hořelo zhruba před třemi roky.

Hasiči ve Vlkově. Požářiště.

13. 3. 2011 - webmaster

Zahájení sezóny již od 1. dubna 2011

U nás ve Vlkově to již voní jarem. Dnes proto začíná jarní úklid a letošní sezónu můžeme zahájit již o měsíc dříve. Můžete tak u nás strávit třeba už první aprílový víkend. Rovněž již nyní můžete objednávat prázdninové týdenní pobyty.


3. 1. 2011 - Miroslava Kýbalová

Vážení a milí ubytovatelé Novotní, děkujeme mockrát za cennou informaci a za vaše přání. Vašich služeb znovu a velice rádi využijeme, byli jsme u vás velmi spokojeni. I vám přejeme v tomto roce hodně zdraví, radosti a hlavně plno milých hostů!
Miroslava Kýbalová


29. 12. 2010 - webmaster

Rezervace pro rok 2011 za ceny roku 2010

Již nyní přijímáme rezervace pro skupiny na sezónu 2011. Jak se můžete přesvědčit v ceníku, naše ceny se nezměnily. Na stránkách také naleznete Ubytovací řád.


24. 12. 2010 - webmaster

Stavíme nový penzion

Chtěli bychom uvést ještě před koncem roku na pravou míru to, co se již delší dobu šušká nejen po Vlkově.

Stávající chalupa pro velké skupiny mnohdy počtem lůžek nedostačovala, a proto jsme se rozhodli tuto věc napravit. Opravdu stavíme zbrusu nový penzion na okraji Vlkova na opravdu nádherném místě. Tím se zvýší nejen naše ubytovací kapacita, ale zejména kvalita nabízného ubytování. Současně také připravujeme rozšíření poskytovaných služeb. Zahájení provozu je plánováno již v příštím roce. Nabízíme první fotografie, další budeme průběžně přidávat.

Nový penzion.
Nový penzion.

22. 12. 2010 - webmaster

Šťastné Vánoce

Vážení a milí Novotní,
u příležitosti nadcházejících svátků klidné a spokojené vánoce, bohatý štědrovečerní stůl, krásné dárky a do nového roku 2011 úspěch, štěstí a především zdraví přeje Věra Cankovová se svými dcerami, vnuky a vnučkami a jejich kamarády. Ve vzpomínkách se stále vracíme k uplynulému létu ve Vlkově, ale zároveň se těšíme na Vlkovské léto nové a pochopitelně na Vás. Protože bez Vás by to prostě nebylo ono!

Vaše vděčná rekreantka
Věra Cankovová

23. 6. 2010 - webmaster

AKČNÍ SLEVA

Připravili jsme pro Vás mimořádnou akci v rámci doobsazování doposud volných míst na naší chalupě. Nabízíme Vám pobyt pro každou třetí osobu ve skupině zdarma.

Nabídka platí pro pobyty v měsících červenec a srpen a nelze ji kombinovat s dalšími slevami. Podmínkou je objednání pobytu na chalupě U Hovorků a uvedení hesla „akce třetí osoba zdarma“ do poznámky u objednávky.

Věříme, že Vás tato nabídka zaujme a těšíme se na shledání ve Vlkově.

19. 6. 2010 - webmaster

Vlkovské pískovny jedním z nejlepších koupališť v republice

Lidovky: náhled článkuDnes přinesly Lidové noviny pro nás již dávno známou informaci:
Pískovny v okolí Vlkova (Jihočeský kraj) - otevřeno: nonstop cena: zdarma

Několik kilometrů na jih od Veselí nad Lužnicí se nachází nejen údajně jediná písečná duna v tuzemsku, ale hlavně řada pískoven vhodných ke koupání i provozování vodních sportů. Široké pláže jsou jak jinak než pískové a lemují je borovicové lesy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o čistě přírodní koupání, nečekejte stánky s občerstvením ani tobogany. Výhodou naopak je, že si tu každý může najít "své" romantické a klidné zákoutí. I díky tomu zdejší pískovny patří mezi oblíbená místa českých naturistů.“


Celý článek naleznete na relax.lidovky.cz.

29. 03. 2010 08:02 - Petr Šácha (Lysá nad Labem)
Dobrý den
kde se u Vás na Vlkově chodí ryby a co je to za rybářský revír? Na řece je to jasné ale může se chytat na pískovnách a na jakou povolenku? Celosvazovou nebo si musím zakoupit nějakou místní. Děkuji za odpověď.
Petr Šácha


Dobrý den pane Šácho,
děkuji za Váš dotaz, sice nejsem rybář, ale snad budu schopen Vaše dotazy zodpovědět, protože k nám rybáři často jezdí.
Chytat se dá na řece Lužnici, Nežárce a pak na všech pěti pískovnách. Celostátni povoleka zde platí a pro ty, kdo ji nemají, se dá koupit i povolenka místní třeba na týden. Lze si ji koupit i jen na konkrétní řeku či pískovnu.

K vodě se dá od nás dojet i autem.

T. Novotný

20. 01. 2010 17:53 - Věra Cankovová (Praha 10)
Letos už jsem ani nedoufala a bylo mi to moc líto. Ale nakonec se to přece vydaří! Jako už mnohokrát i letos se můžu díky Vám, páni Novotní, těšit na Vlkov. Bez něj by mé léto nebylo úplné. Takže díky a už se moc těším......

Vaše věrná rekreantka
Věra Cankovová

30. 12. 2010 - Helena Peterková (Hradec Králové)
Dobrý den,
Velice děkuji za Vaše přání. Rovněž přeji hodně zdraví, štěstí a pohody do nového roku 2010.
Děkuji za Vaši nabídku, v létě jsme byli s manželem u Vás na chalupě. Líbilo se nám u Vás. Krajina pro mne byla úžasná. Na kolo ideální. Krásné koupání.
Věřím, že se do těchto krajin ještě podíváme.

S přátelským pozdravem

Helena Peterková

20. 12. 2009 - webmaster

PF 2010

Vážení návštěvníci chalupy ve Vlkově i našich stránek! Rok 2009 pomalu končí a my bychom Vás rádi srdečně pozdravili z Vlkova a popřáli Vám zdraví, spokojenost a pohodu v novém roce. Tradičně okamžikem Vánoc zahajujeme rezervace na novou sezónu. Dobrou zprávou je, že základní ceny se nezvyšují a díky věrnostnímu systému se cena pro Vás může i snížit

Pokud chcete ušetřit ještě více a zároveň nám pomoci, můžete o nás povědět svým známým, či kolegům, nebo např. v práci vyvěsit letáček. Pokud k nám pak na základě Vašeho tipu někdo přijede, dostanete slevu i Vy. Více se dozvíte v této příloze. Tento systém spolupráce se v letošním roce osvědčil a budem rádi, když se přidáte i Vy.

Máte-li zájem nás v příštím roce zase navštívit, můžete již nyní vyplnit rezervační formulář a zajistit si tak nejvhodnější termín. Pro získání slevy je nutné dobře vyplnit Vaše zákaznické číslo.

Těšíme se na setkání s Vámi nepřímo na našich stránkách www.vlkov.eu či ještě lépe osobně ve Vlkově.

01. 09. 2009 09:40 - Dagmar Zajdlová (Letohrad)
Ve Vlkově jsme byli letos poprvé a i když to byly pouhé 2 dny /bohužel/, bylo to moooooooooc hezké - kouzelná příroda, nádherné cyklostezky kolem rybníků, spousta občerstvovacích stanic :))) super ubytování v chalupě,prima lidičky, opravdu domácí prostředí a velmi sympatický pan domácí.. Prostě vůbec se nám odtud nechtělo a příště musíme přijet určitě aspoň na celý týden! Děkujeme Dáša a Břéťa z Pardubicka


12. 8. 2009 - webmaster
První krůčky.

První krůčky

Malá slečna Vystrčilová se u nás letos naučila chodit. Srdečně gratulujeme!


12. 8. 2009 - webmaster

Obrazem: Sezóna v plném proudu

Přijeli k nám hosté...

30. 07. 2009 14:43 - Daniela Erhartová (Praha 6 - Suchdol)
Vážení domácí,

Velice oceňuji, jak hezky a citlivě jste zrekonstruovali váš statek, tedy alespoň dle fotek, které jsem viděla na těchto stránkách - Vlkovem jsem docela hodněkrát projížděla na kole z Veselí do Stráže, ale vybavuji si jenom řadu domků hned na začátku, a potom hospodu na konci.

Přeji vám hodně spokojených hostů, které určitě máte, protože jižní Čechy jsou prostě nejkrásnější.

Daniela Erhartová

P.S. Pokud by se panu Novotnému ml. chtělo, budu ráda, když se ozve.

D.E.


11. 7. 2009 - webmaster
MF DNES o Vlkovských pískovnách

Píší o nás

Vlkovským pískovnám se dostalo zasloužené publicity. Můžete si přečíst článek jak redaktoři testovali toto oblíbené místo ke koupání.

12. 6. 2009 - webmaster

Obrazem

Zahrada je místem, kde se můžete vydovádět. Zahrada je místem, kde se můžete vydovádět.

12. 6. 2009 - webmaster

LAST MINUTE

Na nové objednaný pobyt v termínu 21. 6. až 27. 6. 2009 poskytujeme v rámci "last minute" nabídky slevu 10 % z celkové ceny.

12. 2. 2009 - webmaster

Minuta z přírody ve Vlkově

Jako důkaz našich slov ze sekce Příroda a historie přinášíme odkazy na pořad České televize Minuta z přírody. Konktrétně se jedná o díly o písečném přesypu a Kozím vršku.


ČT24: Kozí vršek ČT24: písečný přesyp
6. 12. 2008 - webmaster

Nově na našich stránkách

Dále připravujeme nové fotografie, tipy na výlet i reportáže v sekci jak jsme pracovali.


5. 12. 2008 - webmaster

Nová verze stránek

Vlkov nad Lužnicí - U Hovorků Hezký den!

Pokud jste již na naše stránky zavítali, pravděpodobně jste si povšimli zbrusu nového designu našich stránek. Abychom Vám nadále mohli přinášet informace snadněji a tím i rychleji, změnili jsme zcela technologii tvorby naší prezentace. Verze z roku 2002 nám přecejen trochu zestárla.

Nová technologie Vám přináší nejen přehlednější stránky, ale i zcela nové funkce:

 • Vyhledávání v obsahu prezentace.
 • Polohu Vlkova si nyní můžete nalézt na interaktivní mapě, včetně satelitního zobrazení (používáme službu mapy.google.cz).
 • Určitě se Vám bude hodit i vestavěný Plánovač tras, který Vás přehledně navede až do naší chalupy.
 • Změnilo se i zobrazování obrázků a fotogalerií. Vše by již mělo být jednodušší a přehlednější. Pro více místa na fotografie jsme umožnili skrýt horní menu pomocí tlačítka schovat v pravém horním rohu menu.
 • Nový je také Vzkazovník a Objednávkový formulář.

V roce 2009 chystáme zejména doplnit nové fotogalerie a vylepšit grafický vzhled prezentace.

Věříme že se Vám nové stránky budou líbit a těšíme se na veškeré připomínky!


20. 8. 2008 21:44:59 - Mirek a Jitka
Úlovek Dobrý den,

sice trochu opožděně, ale přeci jen bychom Vám chtěli poděkovat za perfektní dovolenou strávenou u Vás ve Vlkově. Děkujeme panu Novotnému st. za domácí přístup, průvodcovství na kolových výletech. Cítili jsem se u Vás opravdu jako doma. Počasí nám sice moc nepřálo, ale vše nám vynahradilo krásné okolí pískoven a dostupnost okolních zajímavostí.
Dařilo se nám i při sběru borůvek a konečně i hub. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další shledání.

S pozdravem

Mirek a Jitka

V příloze posílám pár fotek

Vejlet


12. 6. 2008 - webmaster
Vlkovská pískovna v plném provozu.

Léto v plném proudu

Po letos krátkém období jara přišlo léto a někteří návštěvníci pískoven se chlubí i tím, že se koupou již od dubna. Vody je letos dost a je celkem teplá s nadprůměrným počtem malých rybiček :).20. 12. 2007 - webmaster
PF 2008 Vlkov

PF 2008


Příjemné Vánoce a mnoho zdraví a spokojenosti do roku 2008 všem návštěníkům stránek a naší chalupy přejí Tomáš a Zdeněk Novotní.


16. 12. 2007 - webmaster

Nová verze stránek a možnost rezervace

Hezký den!
Od Vaší minulé návštěvy se zde pravděpodobně změnilo či nově objevilo: Dále připravujeme novou fotogalerii, tip na výlet - Stráž nad Nežárkou, další zajímavosti v okolí a pokračování sekce Jak jsem pracovali.


1. 11. 2007 - webmaster
Dlažba

Nový dvůr a dlažba

Na snímcích Vám představujeme podstatné vylepšní této sezóny - novou dlažbu na dvoře a již zkušebním provozem otestovaná parkovací místa se zatravňovacími dlaždicemi.
Viz jak jsme pracovali.
Dvůr


21. 10. 2007 - webmaster

Nápady?

Krabička je prázdná

Na konci sezóny jsme se netrpělivě podívali do naší krabičky nápadů a připomínek do které mohli naši hosté letos anonymně dávat své návrhy. Na jednu stranu jsme se obávali co všechno se Vám u nás nelíbilo a co jste si na nás vymysleli, ale na druhé straně jsme se těšili na dobré nápady, které bychom mohli realizovat a vylepšit tak Váš pobyt u nás. Jenže krabička byla prázdná. Buď Vaše nápady nám vybral někdo před námi a nebo Vám nic zásadního u nás neschází a to nás těší. Uvidíme zda příští rok do krabičky něco přibude.

20. 10. 2007 - webmaster
PohledPohled

Pohledy

Pro naše návštěvníky máme připravené tři varianty foto-pohledů Vlkova nad Lužnicí, které můžete z dovolené na naší chalupě poslat svým známým, rodině i přátelům...


Pohled


21. 10. 2007 18:39:01 - Jana Šidlová
Vážený pane Novotný,
velice děkujeme za recept na ořechovku. Příští rok recept určitě vyzkoušíme.
Velmi rádi vzpomínáme na příjemný pobyt ve Vlkově, takže věřím, že jsme u Vám nebyli naposledy.
Mějte se krásně, přejeme hlavně hodně zdraví.
Za celou naši partu Vás zdraví
Jana Šidlová25. 9. 2007 - webmaster
Houby

Pozvání


Ve Vlkově je to teď na houby, pokud nevěříte, přijeďte se sami přesvědčit - houbová sezóna právě vrcholí a pomalu začíná i sezóna výlovů rybníků. Podzim právě začal a příroda v okolí hraje všemi barvami.
1. 8. 2007 - webmaster
Silnice

Silnice


Za poslední dva roky se značně zlepšila kvalita asfaltových vozovek nejen přímo ve Vlkově, ale i v okolí. Toto je zcela nová silnice z Veselí do Valu. Uvítají ji nejen cyklisté, ale zejména bruslaři, kteří se k nám začali doslova stahovat. Asi vědí proč...
1. 8. 2007 - webmaster
Úlovek

Úlovek


Od Milana jsme zase dostali zdokumentováno, jaké rybičky se dají u nás uprostřed léta při troše štěstí a notné dávky rybářského umění ulovit. Děkujeme a držíme palce i ostatním rybářům. Zájemce o podrobnosti o úlovku odkazujeme do návštěvní knihy.
1. 8. 2007 - webmaster
Čápi

Foto


Pan Vandas nám po návratu z dovolené poslal řadu pěkných, fotek za které děkujeme. Na jedné z nich je zachycena trojice čapích mláďat na hnízdě ve Vlkově.
18. 4. 2007 8:33:39 - Věra Canková
Vážení přátelé,
po dosti dlouhé době jsem zavítala na Vaše stránky. A prohlížela a pročítala dlouho předlouho. Samozřejmě se při tom vrací vzpomínky na prožité chvíle u Vás - vždy tak milé. A i když zavítám semtam do krajů jiných, dosti vzdálených, srdíčko mám tam v Jižních Čechách, v té malé milé vísce s doslova pohádkovým názvem. Na tomto mém cítění se nemalou měrou podílíte Vy, páni Novotní. Moc se těším (a naše děti také), že v letošním létě máme tu příležitost znovu strávit nějaký čas ve Vaší chalupě, která Vaším přičiněním rok od roku vzkvétá.
Přeju Vám oběma krásné jaro!

Zdraví Canková12. 4. 2007 - webmaster

25. 000 návštěvníků na našich stránkách


Hezký den!
Dnes můžeme slavit jubilejní shlédnutí našich stránek Vlkova. Stalo se tak dne 12. 04. 07 ve 20:20:14. Tento přístup přišel z počítače s IP 88. 100. 129. 73. Pokud se nám jubilejní návštěvník na základě této výzvy přihlásí, rádi jej odměníme.
Děkujeme všem, kteří naše stránky pravidelně navštěvují, či se na ně alespoň občas mrknou. Vašeho zájmu si vážíme a budeme se snažit kvalitu stránek i nadále zlepšovat.


10. 4. 2007 - webmaster

Dlažba na dvorku


Po zimní přestávce i nadále pokračujeme s předlažďováním našeho dvorku, aby se o hlavní sezoně mohl blýsknout a zazelenat v plné své kráse. Parkovací plochu jsme rozšířili o další metr a chystáme další překvapení, ale to zatím neprozradíme...

Dláždíme

Dláždíme7. 4. 2007 - webmaster
Koledníci

Koledníci popřáli Veselé Velikonoce


Sice nechápu, proč se ve Vlkově koleduje už v sobotu, ale to je úplně jedno. Důležité je, že koledníci pod vedením Tomáše Kukačky dorazili i k nám a oficiálně nám tak přinesli jaro.
Odměnou jim za to byla malovaná vajíčka a další laskominy.

Více vám napoví obrázky ze 7. 4. 2007.
Koledníci


31. 3. 2007 23:36:14 - Tomáš Kripner
Mám zájem o nemovitost nebo parcelu ve Vaší obci,nevíte prosím o nějaké k prodeji? S pozdravem Kripner T.

Odpověď: Panu Kripnerovi a ostatním musíme bohužel sdělit, že o žádné parcele k prodeji nevíme a nejspíš taková ani ve Vlkově není. Mít dům či chalupu na takto krásném místě by jistě chtělo mnoho lidí, ale obec není nafukovací.
Zájemcům ovšem můžeme nabídnout k návštěvám naši chalupu a slíbit, že se vynasnažíme, aby se v ní cítil jako ve své vlastní.


27. 12. 2006 12:54:23 - Vláďa a Jitka
Vážení "VLKOVÁCI"

Děkujeme za přání k Vánocům.
Předpokládáme, že do Vlkova pojedeme v květnu a už teď se těšíme na víkend ztrávený na kolech.

Do roku 2007 přejeme vše nejlepší a na shledání se těšíme

Vláďa a Jitka
26. 12. 2006 20:10:09 - MUDr. Kamrla Rene

Vazeny pane Novotny,

moc dekujeme za vanocni prani a take my vam obema prejeme krasne proziti
svatecnich i vsednich dnu zbyvajicich do konce roku a taky hodne zdravi,
stesti a pohody v roce 2007 !

Dekujeme i za nabidku dalsiho mozneho pobytu u vas. Pro tento rok nam to
s nejvetsi pravdepodobnosti nevyjde. Moje "cestovatelske geny" by uz zase
chtely nejakou zmenu (i kdyz takove takrka idylicke misto s krasnym koupanim
a mnozstvim lesu i historickych pamatek v okoli budeme hledat velmi tezko !)

Zatim nevim, kdy bychom se zase (budeme-li zdravi) k vam vypravili, ale vim
urcite, ze vas budu vsude ve svem okoli doporucovat !

Mejte se krasne !16. 12. 2006 - webmaster
Parkoviště

Parkoviště


Ani během letošního podzimu jsem nezaháleli a připravili další vylepšení naší chalupy. Ještě více jsme rozšířili parkovací plochu na dvoře a hlavně ji zpevnili dlaždicemi, které doufáme na jaře zarostou travou.
16. 12. 2006 - webmaster
Vrátka

Vrátka pro všechny


Mohli jsme pro naše vyšší návštěvníky nakoupit k vánocům různé laciné přilby a vrata opatřit dalšími nápisy i z vnější strany, aby si nerozbili při vstupu hlavu, spousty varovných pruhů a vykřičníků, ale my jsme řekli NE!!!


Když pěkné uvítání, tak pro všechny!!!

A proto pro stávající i budoucí návštěvníky naší chalupy v termínu od 1. 11. 2006 do 31. 3. 2007 nabízíme zvýšenou výšku vstupních vrátek až o dvacet centimetrů!
12. 12. 2006 21:45:46 - Marcela Betková
Zdravíme Vás z Loun, děkujeme za vánoční přání a také informace o Vaší chalupě ve Vlkově. Od doby,kdy jsme u vás byli (červen 2004) je vidět na vaší chalupě, kolik jste udělali práce. Rádi k vám zase někdy přijedeme (nyní už ve 3-členném složení - máme rok a půl starou holčičku).

Přejeme vám oběma hezké prožití vánočních svátků

Marcela a Milan, Sylvinka Betkovi


2. 12. 2006 - webmaster

Nová verze stránek


Hezký den!
Od Vaší minulé návštěvy se zde pravděpodobně změnilo či nově objevilo:

Tipy na výlet: Podzimní výlovy rybníků Tipy na výlet: Podzimní výlovy rybníků Tipy na výlet: Podzimní výlovy rybníků Tipy na výlet: Podzimní výlovy rybníků Dále připravujeme nové tipy na výlety a zajímavosti v okolí.
2. 10. 2006 – webmaster

Tip na výlet – Okolo rybníků


Hezký den!
Pro příznivce Třeboňska jsme připravili tip na výlet k nedalekému Rožmberku. Je vytvořen formou fotogalerie s popisky k navržené trase. Stačí kliknout na tento odkaz.

Tipy na výlet: Podzimní výlovy rybníků I nadále budeme připravovat další tipy na výlety a zajímavosti v okolí.
29.6.2006 – webmaster
Voda v pískovně

Stav vody v pískovnách k 25. 6. 2006

Jak jistě víte, povodně letošního jara způsobily proniknutí vody z řeky Lužnice do všech pískoven v okolí Veselí nad Lužnicí. Došlo ke značnému znečištění a zakalení, které se jen pomalu postupně zlepšovalo. Rovněž hladina stoupla až od dva metry. K prvnímu letnímu dni se ve vodě sice již dalo koupat, ovšem voda byla podle domorodců hnusná. Naštěstí během posledního týdne došlo k prudkému zlepšení kvality vody a v neděli 25.6. byla voda již poměrně čistá. Sice je mírně nahnědlá, ovšem nekvete a je nezávadná. Hladina vody je cca 30 cm nad běžný stav. Pevně věříme, že stav se bude i nadale zlepšovat a dosáhne svého tradičně ideálního stavu. Na fotografii se snažíme ukázat čistotu vody.

Více Vám napoví obrázek z 25.6.2006:

14.5.2006 23:41:46 – Jarda Diener
Zdravím! Máte to moc pěkné a moc se mi líbí Vaše stránky – zírám! Doporučím Vám nové zákazníky – udělal jsem již propagaci. Ještě jednou srdečně zdravím pana domácího i Tebe Tome. Lída a Jarda.

10.4.2006 – webmaster

Jarní tání

V uplynulých čtrnácti dnech byla řeka Lužnice a město Veselí jedním z nejvíce frekventovaných slov v českých médiích. Po necelých čtyřech letech nás zase navšívila velká voda. Přinášíme proto aktuální informace pro všechny, kteří se do Vlkova chystají, či se zajímají a to, zda jsme neodplavali.
Dobrou zprávou je, že obytná část obce Vlkov nebyla zatopena vůbec a tudíž ani naše chalupa. Máme sice ve sklípku několik cm spodní vody, ale to je v tuto roční dobu běžný jev a postupně se i ta zatahuje. Voda se vylila do luk a polí, kde nám to ovšem vadit nebude. Průběh byl nesrovnatelně klidnější než v roce 2002. Rovněž veškeré komunikace jsou sjízdné s vyjímkou několika pěšin okolo pískoven.

A to je ta špatná zpráva. Voda z řeky Lužnice opět přetekla do pískoven a zatopila je. Tím stoupla hladina o cca 2 metry. Voda postupně klesá, ale voda je nepěkně zakalená. Pesimisté tvrdí, že to letos na koupání nebude, ale my optimisté věříme, že si s tím pískovna do léta poradí.

Závěrem děkujeme všem, kteří nám drželi palce a vyjádřili podporu e-mailem či telefonátem (např. Laxovi, Kamrlovi, Staňkovi atd.) a sdělujeme, že sezónu slavnostně zahajujeme v nezměněném termínu t.j. 29.4.06. Těšíme se na vás.
Více Vám napoví následující obrázky z 8.4.2006:


Zatopená pískovna Veselí   Přetékající pískovna
24.12.2005 23:08:48 – nemusíš vědět vše, i když ho víš
Ahoj Zdeňku (táta-pan domácí a hlavní architekt)a samozřejmě Tomáši (syn-mladší pan domácí a hlavní investor),zdravím Vás a přeji vše NEJ v Novém roce.Přežil jsem Štědrý večer, v bedně mě nic nezaujalo,(do kostela zase nepůjdu-Bože odpusť mi-za všechno nemůžu) tak jsem si pustil druhou bednu, a tam našel Tvůj mejlík i s fotkama ze stavby kolárny,jsou moc pěkný a taky se tam vidím-fuj-jsem tak vošklivej,no a konečně v klidu procházím Tvé celé vlkovské stránky a z hrůzou zjišťuji,že jsi zveřejnil mojí 10 let starou fotku skákajících naháčů,kde jste taky-oba dva + ostatní,(no comment).Tímto Ti dávám dodatečné svolení ke zveřejnění mé fotky (právníci-možná je to blbě,ale trhněte si-mi si na to tak nehrajem a naturista jsem taky-celej život).A protože už jezdím na chalupu k Hovorkům (dnes Novotných) s přestávkami 40 let,(teda to je děs,ale jsem furt mladej kluk) tak mám co říct-vždy bez problémů,absolutní pohoda,klídek,žádný problém, no prostě pohostinnost po jihočesku po celí rok-nevěříš?přijeď v únoru a pojedem na běžkách po rybníkách po ledě až na Rožumberk (fotky jsou). A až v březnu sleze sníh,tak na kola-hned,a v květnu hned koupačka v pískovně,nestačí? Tak až do října koupání,ježdění na kole,většinou po asfaltu v lesích,(jak kdo chce), kolem řek a rybníků,a po řekách na lodi. Možná to zní blbě, ale mi si tu tak žijem-fakt-jinak zhynem. Je tu nádherně i teď,vezmeš-li dalekohled a koukáš po zbytku vodního ptactva, na svých procházkách kolem rybníků. Já nechci,aby to znělo jako reklama, ale já to tak cítím,za všechna ta léta, zde prožitá.

A v DRBÁRNĚ?-je mi ůplně fuk, co si říkají lidé ve vsi,(jen mě-Zdeňkovi nee,protože tam s nimi žije-furt, a já jen občas). A tak Vám přeji Vše nej do Nového roku, hodnýho souseda, a ať se všem daří jak má, a Tome, jestli to chceš zveřejnit v plným znění,jak jsem to napsal,tak můžeš, nejsem proti (dej to prosím k přečtení-cenzuře- tátovi,ať to schválí)- případný nadávky od sprostejch mejlařů snesu

Ruda z Tábora

Příspěvek nebyl cenzurován. Upozorňujeme, že příspěvky čtenářů nemusí vždy vyjadřovat názory správce stránek. (připsal webmaster)

24.12.2005 – hosté z dřívějška

Vánoční pozdravy od hostů

Dobry den pane Novotny, prejeme take krasne proziti vanocnich svatku Vam i otci.
Rodina Betkova

Pane inženýre, děkuji za přání k Vánocům, vzpomínám ráda na můj pobyt s dětmi u Vás ve Vlkově. U mě doma se situace změnila natolik, že jsem dceři koupila vlastní chaloupku asi 60 km od Prahy, takže mám kde s dětmi bývat a i práce je tam dost a dost. Přeji Vám i Vašemu otci hodně úspěchů, pohody a zdraví. S pozdravem Jana Dobešová

Dobrý den, také přeji veselé Vánoce a šťastný Nový rok. Doufám, že se zase někdy podíváme do Vlkova. Máme na tu dovolenou moc pěkné vzpomínky.
S pozdravem Dušan Reska

Dík za dopis, my bychom zase jeli někdy mimo prázdniny, zatím nevím kdy. V,lednu pošlu informace o horách. Přeji hezké Vánoce a celý další rok. Zdraví Jelena Ondroušková

Vážení Novotní, děkujeme za přání a pozvání na příští sezonu. Letos nám to bohužel vůbec nevycházelo. Přesto že jsme se chystaly zavolat a přijet na víkend nebo alespoň na výlet, nějak se nám léto i podzim zamotaly. Doufáme, že to vyjde příští rok. Tak Vám oběma přejeme krásné pohodové Vánoce a ať se Vám v tom Novém Roce 2006 moc daří, ať máte pevné zdraví, mnoho štěstí a stále dobrou náladu. Veronika Poturnayová Karla Chlebounová a Janička Ruszo

Za všechny pozdravy a přání moc děkujeme (připsal webmaster)

18.12.2005 – webmaster
Pohledy Vlkov

PF 2006


Do nového roku Vám přejeme vše nejlepší a doufáme, že pro Vás bude příjemný i díky návštěvě těchto stránek, případně naší chalupy.
18.12.2005 – webmaster

Nová verze stránek


Hezký den!
Od Vaší minulé návštěvy se zde pravděpodobně změnilo či nově objevilo:
 • Nové fotografie nejen ve fotogalerii a interiérech chalupy
 • Exteriéry chalupy
 • Sekce "Jak jsme pracovali" v Drbárně
 • Ohlasy návštěvníků z min. sezóny
 • Archiv drbárny
Dále připravujeme nové tipy na výlety a zajímavosti v okolí.
18.12.2005 – webmaster
Kolárna

Kolárna


Někteří se již s kolárnou setkali v podobě hrubé stavby v minulé sezóně. Na podzim jsme se vrhli do zádržného systému k uchycení kol a na jaře doupravíme i vzhled. Podrobnosti o stabě kolárny (a časem i jiných vylepšeních) se můžete dočíst v sekci drbárny Jak jsme pracovali.


18.12.2005 – webmaster

Nový most

Most přes řeku Lužnici byl nově zrekonstruován a do Vlkova se lze opět dostat i ze silnice na Třeboň.
Více Vám napoví následující obrázky:


Nový most   Nový most
3.10.2005 – Tomáš Novotný

Rostou, rostou...

Drbárna – Úlovky Pokud rádi chodíte na houby, tak právě nyní je váš čas. Takovéto překrásné kousky nosili ze svých cyklovýletů paní Žampachová a pan Molinari každý den. Možná vám i poradíme, kde jsou jejich místečka.
26.8.2005 20:43:52 – paní Canková

Pohled

Velice milý pozdrav nám přišel od našich věrných hostů až z Chorvatska. Pěkně děkujeme!

15.7.2005 – Tomáš Novotný
Drbárna – Úlovky

Úlovky

Některým rybářům se u nás daří, některým ne. Mezi ty šťastnější jistě patří i tito hosté. Tento úlovek netrval ani hodinu! Do jaké skupiny se zařadíte vy?
31.8.2005 12:38:45 – Doc.Ing.Jiri Sochor,CSc.

Chybička se napravila

Dobry den,
nevim, kdo je autorem textu "V blizske Treboni"
na str. https://www.logici.adam.cz/vlkov/v_rozm.htm

ale doporucuji opravit na "V blizke .....".
Trebon i cestina byly krasne v minulosti a jsou krasne i dnes.
Obe entity je treba dusledne chranit.

S pozdravem

Doc.Ing.Jiri Sochor,CSc

Pozn. Webmastera – Děkuji za upozornění, hrubici jsem způsobil nejspíše já, nyní je již napraveno.
22.5.2005 – Tomáš Novotný

Ztráty a nálezy – SIM karta

Včera při úklidu dvoulůžáku jsme za okenním parapetem nalezli SIM kartu do mobilu providera T-mobile. Nevíme jak dlouho tam již byla, ale pokud ji někdo z návštěvníků postrádá, nechť se nám ozve.
20.5.2005 18:47:06 – Libor Kysela
Na Vaše stránky jsem se dostal, díky tomu, že máme hodné kamarády a někde, ani nevíme kde, našli Vaši chalupu. No, asi na netu. Takže u Vás strávíme nějaký ten den v červnu.No zatím nemůžeme honotit,jak jsme si užili dovolenou, ale každopádně Vás zatím musíme pochválit za to, jak se staráte o své stránky. Fakt dobrý.
Rozhodně se těšíme na příjemně strávený týden.
Prcek a Prcková.
8.5.2005 – webmaster
Jiřičky

Jiřičky

V prvním květnovém týdnu k nám zase přilétly jiřičky. Máme z nich radost. Aby jste z nich mohli mít radost i vy a aby tato radost nebyla shůry skalena, udělali jsme jim pod hnízdem ochranné prkénko a tím i vylepšili Yendovo dílo.
1.5.2005 18:18:07 – VOZNICOVI A SPOL.
Drbárna – první letošní hosté ve Vlkově

Poděkování

Rodina Voznicových a spol. důkladně prověřila naši rozšířenou ubytovací kapacitu a velice nás potěšila i lahvinkou moravské pálenky, kterou nám přivezli. Děkujeme a doufáme, že tento akt se stane příkladem i dalším našim navštěvníkům.
Drbárna – zápis z návštěvní knihy Rovněž jejich zápis do knihy návštěv by bylo škoda nezveřejnit v originále (omlouváme se za technickou (ne)kvalitu).

10.4.2005 – webmaster
kolna

Loučení s kolnou

Dny naší trouchnivějící kolny (dřevníku, dílny, skladiště potažmo kolárny) se nachylují. Místo ní vystavíme pěknou kolárnu se stojany na kola, takže každý se již pro své kolo dostane snad bez problémů.

Díky vašim připomínkám jsme inventář doplnili o pár drobností, které snad potěší i vás:
 • Vývrtky na víno
 • Přezůvky pro zapomětlivé
 • Džbán na pivo
 • Štítky na zámky u vrat a vchodových dveří
10.4.2005 – Tomáš Novotný

Nové texty k fotkám

Pocit zahambení konečně zvítězil nad nedostatkem času a leností a konečně jsme fotogalerii o záplavách v roce 2002 doplnil o texty a rovněž jsou popsány i jednotlivé pokoje v sekci Ubytování.

8.1.2005 – Tomáš Novotný

Teploměr 8. ledna 2005

Drbárna – teploměr Bez komentáře. Snímek pořízen oknem na zahradu ve Vlkově (na sluníčku) 8. ledna 2005 v 16 hodin.
7.1.2005 – Tomáš Novotný

Tří králové

Drbárna – 3 králové V neděli jsme měli na chalupě milou návštěvu. Navštívili nás Tří králové a popřáli nám štěstí a zdraví do nového roku. Děkujeme.

3.1.2005 – Tomáš Novotný

Nová verze stránek

Jak jsme koncem listopadu slíbili, postupně vylepšujeme stránky. Nově můžete na stránkách nalézt následující:
Další úpravy budou následovat do konce zimy.
1.1.2005 1:18:57 – webmaster

Poděkování

Drbárna – oslava Nového roku ve Vlkově Děkujeme všem našim příznivcům za zaslané pozdravy s přáním do roku 2005. Vstup do nového roku jsme oslavili již tradičně na chalupě. Věříme, že se s vámi brzy zase setkáme.
28.11.2004 – webmaster

Zajímavé slevy

Již po několik let nabízíme našim věrným návštěvníkům, ze kterých se někdy stávají i přátelé, věrnostní slevy. Letos však přinášíme další zajímavou nabídku - systém skupinových slev . V návštěvní knize často oceňujete, že pobyt u nás má rodinnou atmosféru. Toto zvýhodnění by ji mělo ještě více podpořit. Každá šestá a devátá osoba ve skupině má slevu 50% na ubytování a třináctá osoba bude mít pobyt zcela zdarma. Jedinou podmínkou je společná objednávka. Věříme, že toto opatření Vás bude inspirovat k tomu, přivést si sebou i své přátele, což i vám přinese zkvalitnění pobytu a budete si u nás připadat opravdu jako doma.
Všechny slevy lze vzájemně kombinovat.


28.11.2004 – webmaster
Krásy Vlkova nad Lužnicí

Nová verze stránek

Konečně se nám podařilo zprovoznit novou verzi stránek, která umožňuje přijímat objednávky na sezónu 2005. Co je nového konkrétně:

28.11.2004 – webmaster

Co chystáme na stránkách16.11.2004 – webmaster

Vinotéka

V letošní sezóně jsme prvně navštěvníkům nabízeli víno z vinařství pana Habřiny a PPS Agro Strachotín. Zajímavé bylo sledovat, jak jednotlivé skupiny preferují různé druhy vín. Ke konci října byly téměř všechny zásoby vypity a proto původní myšlenka – zbylá vína archivovat -nemohla dojít svému naplnění v uvažovaném objemu. Naštěstí můj kamarád Jirka měl ještě několik lahví ročníku 2002 na skladě, a tak jsem je rychle nakoupil do nově založeného archivu. Budete se proto moci těšit na Pálavu, Chardonnay a Ryzlink Rýnský.
Finanční bilance vinotéky už tak dobře nedopadla. Po započtení všech tržeb a nákladů jsem musel konstatovat ztrátu 100 Kč (a to jsem neupíjel:), ale to mne neodradí. Již od počátku jsem vinotéku zřizoval ne pro výdělek, ale pro zvýšení pohodlí našich hostů.

31.10.2004 – webmaster
Drbárna – ilustrační foto

L. P. 1887

Když jsme dělali najaře novou fasádu, dlouho jsme pátrali po datumu jejího postavení. Původní plány nejsou k nalezení a ve státním archivu v Třeboni, kde mají staré kroniky z 18.století, se musí objednávat do badatelny půl roku dopředu. Nezbývalo nám proto, než uvěřit letopočtu, který se vždy v určitou hodinu po několik dní v roce (právě tehdy, kdy slunce dopadá se specifickou intenzitou a pod specifickým úhlem) zjeví, jakoby zázrakem, na stodole. Posuďte sami, že je zde stále ponechán i prostor pro další spekulace.

28.10.2004 – webmaster
vrátka

Vrátka na zahradu

Někteří z vás mají silné vzpomínky na vchod na zahradu, obzvláště pak v případě, že se Vám nepodařilo včas sehnout (výška 175 cm je opravdu pro některé z vás kritická). Tomu je konec. Vchod na zahradu je nyní širší, ale hlavně vyšší (přes 2 metry), takže na zahradu již můžete chodit zvesela a vzpřímeně.28.10.2004 – webmaster

Zloděj v hospodě

Ani naší vesničce se nevyhnuli zloději. V září byla v noci vykradena místní hospoda. Zloději si místo vytipovali a šli najisto. S sebou vzali nejen tržbu, ale i několik sudů piva, tvrdý alkohol, vína, cigarety, videopřehrávač a dokonce i nanuky. Škoda přes 100 tisíc Kč. Naštěstí si pan hostinský den předem všiml podivných hostů, které více než jídelní lístek zajímalo, jak jsou zavřeny okna a jak se zamykají dveře. Policie proto šla již najisto. Bohužel se jí podařilo zadržet pouze jednoho z trojice nezvaných navštěvníků.
[nahoru]

Validní HTMLPočítadlo - NAVRCHOLU.cz TOPlist Copyright © 2007 – 2020 NTsoft & JHŠ Tábor, poslední aktualizace dne 4. 11. 2019.

Navštivte nás na Facebooku.